Prague Sounds Good 2016: NOFX, Sum 41 a Millencolin

Letošní ročník jednodenní hudební akce zvané Prague Sounds Good v srpnu promění pražské Forum Karlín v dějiště velkolepého punk-rockového večírku. Na jednom podiu se totiž sejdou tři kapely NOFX, Sum 41 a Millencolin.

NOFX NOFX Zdroj: pořadatel koncertu

 

Pokud se zajímáte o tento žánr, je vám již nyní jasné, že se v Karlíně sejdou celosvětově uznávaní hudebníci. NOFX patří mezi kultovní kapely americké punkové vlny 80.let. Nepsalo se o nich sice tolik jako o Bad Religion, Offspring nebo Green day, ale bylo to z jednoho prostého důvodu - muzikanti zaujali silně odmítavý postoj ke komerčním médiím. A pokud už se rozhodli poskytnout někomu rozhovor, měli s ním jistý cíl či záměr. Dokonce zakázali vysílání svých videoklipů v MTV či VH1 a striktně odmítali všechna velká hudební vydavatelství. I přesto se však jejich hudba šířila do celého světa a prodalo se přes 8 milonů kopií jejich nahrávek a alba bodovala v prestižní hitparádě časopisu Billboard TOP 100. A stále tvoří, v loňském roce po skončení koncertního turné NOFX ohlásili, že začínají pracovat na nové desce.Další hvězdou večera bude kanadská partička Sum 41, která výše zmiňované NOFX uvádí jako jedny ze svých vzorů. Start jejich tvorby byl přímo raketový, neboť hned první album z roku 2001 se setkalo s obrovským komerčním úspěchem. Singl Fat Lip z něj se dostal až na první místo v Billboardu v přehledu moderních rockových skladeb. Později kapela úspěšně bodovala i v kanadské obdobě amerických Grammy nazvané Juno a jejich zatím poslední deska Screaming Bloody murder z roku 2011 vynesla kapele i nominaci na Grammy za nejlepší hard rock/metalové vystoupení. Vzhledem k tomu, že Sum 41 odehrají kolem 300 koncertů ročně je toto ocenění tím významnější. I oni pracují na nové desce, která by měla zanedlouho vyjít.Trojici hudebníků pozvaných do Fora Karlín na 23. srpna 2016 uzavřou švédští Millencolin. I když slovo uzavřou můžeme použít pouze v této pozvánce, ve skutečnosti to budou právě oni, kdo celý punkrokový večírek odstartují. Ani oni nejsou žádnými nováčky na hudební scéně, mají za sebou stovky odehraných koncertů po celém světě i v naší republice, řadu ocenění a na svém kontě 8 studiových alb, z nichž některé písně bodovaly v hitparádách.
Skupina Millencolin se dala dohromady v roce 1992, o dva roky později vydala první album a za další rok dostala nabídku od proslulé americké nahrávací společnosti Epitaph. Právě tu v 80.letech založil kytarista Bad Religion Brett Gurewitz. Pro Millencolin to byl obrovský krok vpřed, neboť rázem stanuli po boku již zmíněných Bad Religion, Offspring či Rancid a co víc - okamžitě byli také vysláni na turné po Japonsku.Po přečtení této pozvánky musí být i nekovaným punkerům-rockerům jasné, že v karlínského Foru se uskuteční 23. srpna opravdu jedinečný, nezapomenutelný a divoký koncert, na kterém by nikdo z milovníků tohoto žánru neměl chybět. Tuto podívanou pro vás přichystala NuCoast Productions a vstupenky jsou již v prodeji, limitovaný jejich počet dokonce za sníženou cenu 990 korun při včasném nákupu. 

Přehled

 • Název akce: Prague Sounds Good
 • Datum: úterý, 23 srpen 2016
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 990 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Foto: New Order, Lucerna, 3. 10. 2019

  Britská formace New Order úplně poprvé zavítala do Prahy. Kapela, která vznikla na základech zaniklých Joy Division a díky spojení post-punku, elektroniky a taneční hudby se stala jednou z nejuznávanějších a nejvlivnějších kapel 80. let. Koncertem započalo podzimní turné, které skončilo 17. října v Amsterdamu. Z koncertu vám přinášíme fotoreport. 

 • Simply Red se chystají na turné

  Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.

 • Foto: Paul Gilbert, Rock Café, Praha, 1. 10. 2019

  Po 11 letech vystoupil sólově v Praze americký kytarový virtuos Paul Gilbert. Přijel v rámci svého turné k nové desce, která nese příznačný název "Behold Electric Guitar". Několik písní právě z této nové desky zahrál Paul Gilbert hned v úvodní části. Zhruba od poloviny koncertu došlo také na instrumentální verze slavných rockových písní, ve kterých zpěv nahradil svou dokonalou slide technikou. Zahrál například hity Carry On Wayward Son od skupiny Kansas, Runnin' With the Devil od Van Halen či Pride od U2. Jako přídavek zahrál a zazpíval ikonické blues od Jimiho Hendrixe Red House. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

Další podobné články