Praha bude pohlcena plameny, In Flames se vrací do ČR

Ne, nebude to pokračování úspěšného ostravského festivalu a ani se nechystá výroční zasedání Národního svazu žhářů, ale do Prahy se po třech letech vrací švédská melodic-deathová kapela In Flames a svou novou desku Siren Charms představí 29. září v klubu Roxy.

In Flames In Flames Zdroj: Nuclear Blast

Švédská partička z Göteborgu, která pódia brázdí už více než 20 let, v letošním roce vydala již jedenáctou řadovou desku a v rámci její propagace se rozhodla pro evropské turné, které nesmělo minout ani Českou republiku. Jedna z nejlépe hodnocených živých kapel starého kontinentu se během let stala vedoucím představitelem žánru zvaného melodic-death metal a za dobu svého účinkování získala dokonce třikrát švédskou obdobu populárních cen Grammy a prodala přes 2 miliony kopií svých desek.

 

 

Kapela, při pohledu do historie personálně provázaná s göteborskými sousedy Hammerfall, vydala své první album už v roce 1993 po období divokých a častých proměnách osazenstva. Situace se poměrně uklidnila o 2 roky později příchodem zpěváka Anderse Fridéna, který je nezaměnitelnou tváří (a hlasem) skupiny do dnešních dnů, následoval podpis smlouvy s labelem Nuclear Blast a kapela se do obecného povědomí dostala s deskou The Jester Race. Dalším významným bodem se pro kapelu stalo album Colony, po němž následovalo celosvětové turné a následný support známějších kapel jako Testament, Dream Theater anebo Motörhead. 

Soundtrack to your Escape

Tou dobou už kapela nastolila nový směr své tvorby a čím dál častěji doplňovala klasické deathové "chrochtání" čistým vokálem, což vedlo k dalšímu zvýšení obliby a přívalu nových fanoušků (navzdory tomu, že někteří původní si nechápavě klepali na čelo) a skupina překonala magickou hranici milionu prodaných desek. Po výše zmíněném albu následovala ve stejném duchu, ne-li lepším, deska Come Clarity. Umístila se na 58. místě v žebříčku US Billboard. 

Také čtěte: In Flames na Brutal Assault 2013

In Flames razantní zvýšení zájmu o své osoby ustáli bez nejmenších problémů, a i když kapelu v roce 2010 z osobních důvodů opustil poslední původní člen Jesper Strömblad, tak jejich hvězda stále stoupá. Důvodem může být i jejich úspěšné zakomponování moderních metalových prvků do vlastní tvorby, což kapele dodává její osobitý zvuk a úspěšně tak oslovují i novou, mladou generaci metalových nadšenců. Ti, kdo je viděli před třemi lety v Meet Factory, se můžou znovu těšit na nebetyčný příděl energie a nasazení (což kromě nemoci byl jeden z důvodů, proč se Fridén odběhl do zákulisí vyzvracet, což následně sám vtipně glosoval), jaké Roxy už dlouho nezažilo. Celé turné kapelu doprovází americká kapela Wovenwar spolu s britskou hardcorovou nadějí While She Sleeps a slibují neopakovatelný klubový zážitek.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Přehled

 • Název akce: In Flames, Wovenwar, While She Sleeps
 • Datum: pondělí, 29 září 2014
 • Místo: Praha Roxy
 • Cena: 720 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.