Pražský výběr jede dál

Loňský návrat Pražského výběru na pódia v původní sestavě jistě zasáhl všechny rockem políbené fanoušky. Notoricky známé pecky jako Pražákům těm je hej, Tatrman, Hrabě X a spousty dalších bude možné na koncertech živě slyšet i letos.

Michal Pavlíček a Michael Kocáb Michal Pavlíček a Michael Kocáb Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Po šestileté odmlce způsobené rozhádáním hlavních protagonistů Pražského výběru Michaela Kocába s Michalem Pavlíčkem se kapela znovu rozhodla pro koncertní turné v původní sestavě. K již zmíněným pánům se tedy připojili neodmyslitelní Vilda Čok, Jiří Hrubeš a sestavu doplnil Klaudius Kryšpín.

Zprávy informující o loňských podzimních koncertech plnily hudební časopisy, zaměstnaly televizní štáby, nadchly věrné posluchače. Pulty obchodů zaplnily reedice starých známých desek Straka v hrsti a Výběr, kapela pořádala jednu tiskovou konferenci za druhou. Zda bude mít tento comeback delší trvání a vzejdou-li z obnovené spolupráce nové písně, ukáže teprve čas. Zatím však mají fanoušci šanci obnovený Pražský výběr spatřit a vyslechnout na některém z chystaných březnových koncertů.

19. 3. - Plzeň, Zimní stadion
22. 3. - Olomouc, Zimní stadion
24. 3. - Bratislava, NTC Aréna
26. 3. - Praha, Tipsport Arena

Pražský výběr ke svému znovupůsobení na hudebním poli dodává: „Těšíme se na setkání s fanoušky a na skvělé koncerty. Až celá tour skončí, sedneme si k letecké kávě a probereme možnosti vytvoření dalšího řadového alba. Pokud se tak stane, avizujeme dopředu, že v roce 2014 nebudeme koncertovat! Tudíž ten, kdo nás bude chtít vidět v akci, má šanci letos."

Během března by světlo světa měla spatřit i další reedice, tentokrát zatím posledního studiového alba Běr z roku 1997.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.