Příběh Romea a Julie opět ožije v RockOpeře s Kamilem Střihavkou

Již příští středu pokračuje Kamil Střihavka s oslavou svých nedávných padesátin, tentokrát se svými kolegy hudebníky a diváky, kteří dorazí 4. února do RockOpery.

Kamil Střihavka Kamil Střihavka Zdroj: RockOpera Praha

 

Holešovická RockOpera, první speciální divadlo pro rockery, vstupuje do nového roku s další reprízou slavného milostného příběhu Romea a Julie, který soubor zpěváků, herců a tanečníků nastudoval s nádechem rockového koncertu. Kamil Střihavka opět ztvární roli nejmocnějšího muže Verony, vévodu Eskulase. Prastarý příběh dvou milenců z pera Williama Shakespeara je znám po celém světě, ale jeho hudební a vizuální podoba v rockovém duchu je originální.
„Rocková opera Romeo & Julie v loňském roce slavila u obecenstva úspěch. Kromě emotivního příběhu nabídneme velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světel, krásných kostýmů a vynikajících výkonů našich protagonistů. Těšit se můžete mimo jiné na velkou hvězdu české rockové scény Kamila Stříhavku,“ popisuje první představení letošního roku producent a autor hudby Milan Steigerwald.

Čtěte také: Rockopera Praha chystá druhou letošní premiéru

Letos 20. ledna oslavil Kamil Střihavka své 50. narozeniny tradičním koncertem v Retro Music Hall a nyní pokračuje v oslavě na prknech RockOpery. K životnímu jubileu se zde přidá i pětileté výročí jeho působení v tomto unikátním divadle, do jehož souboru vstoupil v březnu roku 2010.
„Kamil Střihavka každé naše představení obohacuje svým specificky zabarveným hlasem, výrazným osobitým projevem, nepopiratelným charismatem, nasazením a energií, kterou vkládá do každé role. Diváci se o tom nyní mohou přesvědčit při ztvárnění prospěchářského vládce Verony,“ komentuje stálici souboru zakladatelka a umělecká šéfka Pavla Forest.

 

 

Za rockovým zpracováním Romea a Julie nestojí nikdo jiný, než autorská dvojice Karel Steigerwald a Pavla Forest. Scénickou podobu mu pak opět vtiskl režisér Roman Štolpa. V hlavních rolích opět uvidíme mladé talentované zpěváky Jiřího Švece jako Romea a Žofii Dařbujánovou jako Julii.
Pokud i vy chcete být přítomni na tomto slavnostním představení, snad ještě seženete vstupenky.

Přehled

 • Název akce: Romeo a Julie
 • Datum: středa, 04 únor 2015
 • Místo: RockOpera Praha
 • Cena: 99 - 1999 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Comet Is Coming

  Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budocnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda poprvé v České republice 19. listopadu v prostorách Paláce Akropolis!

 • Foto: Richie Kotzen, KorunníÍ Pevnůstka, Olomouc, 11.7.2019

  Druhý koncert v ČR odehrál Richie Kotzen v Olomouci, v kotli Korunní pevnůstky s panoramatem věží historického města za zády. Z tohoto skvělého koncertu tohoto vynikajícího kytaristy a zpěváka přinášíme fotoreport.

 • Rammstein se blíží ku Praze

  Německá skupina Rammstein vznikla v roce 1994 a od té doby vydala úctyhodných šest alb. Že šest není moc? Téměř všechny přinesly aspoň jeden velký hit. První album s názvem Herzeleid vyprodukovalo píseň Rammstein, další Sehnsucht světoznámou skladbu Du Hast či song Engel. Aktuálně kapela zaujala vydáním nové písně s názvem Deutschland.

 • Rozhovor s Jeffem Angellem: Skladby se samy napíšou, když je necháte

  Před koncertem skupiny Walking Papers v pražském klubu Café v lese se povedlo redakci musicweb.cz vyzpovídat frontmana kapely - Jeffa Angella. V rozhovoru se mimo jiné rozhovořil o svých inspiracích, či jak u něj probíhá tvůrčí proces při skládání nových písní.