Příběh Romea a Julie opět ožije v RockOpeře s Kamilem Střihavkou

Již příští středu pokračuje Kamil Střihavka s oslavou svých nedávných padesátin, tentokrát se svými kolegy hudebníky a diváky, kteří dorazí 4. února do RockOpery.

Kamil Střihavka Kamil Střihavka Zdroj: RockOpera Praha

 

Holešovická RockOpera, první speciální divadlo pro rockery, vstupuje do nového roku s další reprízou slavného milostného příběhu Romea a Julie, který soubor zpěváků, herců a tanečníků nastudoval s nádechem rockového koncertu. Kamil Střihavka opět ztvární roli nejmocnějšího muže Verony, vévodu Eskulase. Prastarý příběh dvou milenců z pera Williama Shakespeara je znám po celém světě, ale jeho hudební a vizuální podoba v rockovém duchu je originální.
„Rocková opera Romeo & Julie v loňském roce slavila u obecenstva úspěch. Kromě emotivního příběhu nabídneme velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světel, krásných kostýmů a vynikajících výkonů našich protagonistů. Těšit se můžete mimo jiné na velkou hvězdu české rockové scény Kamila Stříhavku,“ popisuje první představení letošního roku producent a autor hudby Milan Steigerwald.

Čtěte také: Rockopera Praha chystá druhou letošní premiéru

Letos 20. ledna oslavil Kamil Střihavka své 50. narozeniny tradičním koncertem v Retro Music Hall a nyní pokračuje v oslavě na prknech RockOpery. K životnímu jubileu se zde přidá i pětileté výročí jeho působení v tomto unikátním divadle, do jehož souboru vstoupil v březnu roku 2010.
„Kamil Střihavka každé naše představení obohacuje svým specificky zabarveným hlasem, výrazným osobitým projevem, nepopiratelným charismatem, nasazením a energií, kterou vkládá do každé role. Diváci se o tom nyní mohou přesvědčit při ztvárnění prospěchářského vládce Verony,“ komentuje stálici souboru zakladatelka a umělecká šéfka Pavla Forest.

 

 

Za rockovým zpracováním Romea a Julie nestojí nikdo jiný, než autorská dvojice Karel Steigerwald a Pavla Forest. Scénickou podobu mu pak opět vtiskl režisér Roman Štolpa. V hlavních rolích opět uvidíme mladé talentované zpěváky Jiřího Švece jako Romea a Žofii Dařbujánovou jako Julii.
Pokud i vy chcete být přítomni na tomto slavnostním představení, snad ještě seženete vstupenky.

Přehled

 • Název akce: Romeo a Julie
 • Datum: středa, 04 únor 2015
 • Místo: RockOpera Praha
 • Cena: 99 - 1999 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.