Richie Kotzen opět navštíví Prahu

Kdo že to přijede do Prahy? Jeden z nejlepších kytaristů světa a aby toho nebylo málo, je zároveň i velmi slušný zpěvák pohybující se ve vodách rocku a soulu.

Richie Kotzen Richie Kotzen Zdroj : pořadatel koncertu

 Pokud platí, že talent se ozve sám, tak případ Richieho Kotzena to jen potvrzuje. Na elektrickou kytaru začal hrát už v sedmi letech, v osmnácti nahrál své první album u firmy Shrapnel Records. Byl to zásah do černého, v hlasování časopisu Guitar World byl čtenáři zvolen za jednoho ze tří nejlepších nových kytaristů.  Po třech sólových deskách se přidal k dobře rozjetým glammetalovým Poison. S nimi nahrál album Native Tongue a objel s nimi svět v mohutném turné. Píseň Stand, kterou napsal Kotzen, byla na 4. místě žebříčku nejžádanějších skladeb MTV a dostala se do první dvacítky časopisu Billboard. 

Čtěte také : Kytarista Philip Sayce vydal desku Influence

Opustil Poison a nahrával desky pro různé labely. Roku 1999 ho legendární jazzman Stanley Clarke pozval do nově vznikající skupiny Vertú. Nahráli eponymní album a strávili léto hraním po evropských jazových festivalech. Potom Kotzen nahradil Paula Gilberta u rockových Mr.Big. Poté pokračuje ve vlastní činnosti, sem tam si zahraje s jinými slavnými hudebníky (Gene Simmons, Kean Reeves). Dohromady má na kontě asi 22 alb. V roce 2006 jako sólový umělec dělá support pro Rolling Stones na turné po Japonsku. Dokonce se mu dostane té cti, že má hned dva vlastní modely kytary. Jeden z nich - Kotzen Telecaster, byl nejlépe prodávaným modelem kytary pro značku Fender Japan. 

Roku 2012 dal s bassmenem  Billy Sheehanem (Mr.Big) a bubeníkem Mikem Portnoyem (ex-Dream Theater) dohromady superskupinu Winery Dogs

V Praze bude Richie Kotzen prezentovat svoji sólovou tvorbu, která je směsí rocku, soulu a blues, v triu s Dylanem Wilsonem a Mikem Bennettem.

Info a vstupenky : www.ozzyapotkan.cz nebo též v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz, www.eventim.cz.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Comet Is Coming

  Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budocnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda poprvé v České republice 19. listopadu v prostorách Paláce Akropolis!

 • Foto: Richie Kotzen, KorunníÍ Pevnůstka, Olomouc, 11.7.2019

  Druhý koncert v ČR odehrál Richie Kotzen v Olomouci, v kotli Korunní pevnůstky s panoramatem věží historického města za zády. Z tohoto skvělého koncertu tohoto vynikajícího kytaristy a zpěváka přinášíme fotoreport.

 • Rammstein se blíží ku Praze

  Německá skupina Rammstein vznikla v roce 1994 a od té doby vydala úctyhodných šest alb. Že šest není moc? Téměř všechny přinesly aspoň jeden velký hit. První album s názvem Herzeleid vyprodukovalo píseň Rammstein, další Sehnsucht světoznámou skladbu Du Hast či song Engel. Aktuálně kapela zaujala vydáním nové písně s názvem Deutschland.

 • Rozhovor s Jeffem Angellem: Skladby se samy napíšou, když je necháte

  Před koncertem skupiny Walking Papers v pražském klubu Café v lese se povedlo redakci musicweb.cz vyzpovídat frontmana kapely - Jeffa Angella. V rozhovoru se mimo jiné rozhovořil o svých inspiracích, či jak u něj probíhá tvůrčí proces při skládání nových písní.