Rock of Sadská sází na legendy i mladou krev

Letos poprvé si fanoušci metalové muziky mohou dát sraz u jezera v Sadské. Nenajdou zde jen koupání v krásném přírodním koupališti, ale také nejlépe obsazený metalový festival široko daleko. Během soboty 16. srpna se na pódiu objeví Dymytry, Arakain i Miloš Dodo Doležal.   

Arakain Arakain Zdroj: Arakain.eu

Pro první ročník se pořadatelé Rock of Sadská rozhodli neponechat nic náhodě. Mezi vystupujícími najdeme asi nejpopulárnější českou metalovou kapelu historie, kytarovou legendu i smečku mladíků, kteří si bez okolků říkají o jejich trůn. Kromě toho do mixu přihodili i méně známá jména a lokální naděje.

Není pochyb, že nejvíce pozornosti přitáhnou veteráni Arakain. Ti za sebou mají oslavu třiceti let na scéně, ale nevypadá to, že by jim docházel dech. Po personálních zemětřeseních před deseti lety jim nakonec vlil novou krev do žil zpěvák Jan Toužimský, s nímž přišlo omlazení zvuku a následně i fanouškovské základny. Zatím posledním albovým zářezem je letošní Adrenalinum, ale jistě dojde i na nějaké slavné pecky z dlouhé historie.

 

 

Druhým největším jménem jsou Dymytry. Ti sice vznikli až v roce 2004 (kolem Jiřího Urbana ml, syna kytaristy Arakainu), ale za těch deset let už si stihli udělat dostatečné jméno. Na pódiu je snadno poznáte podle predátorských masek (z dílny Národního divadla) a zpěvných, snadno zapamatovatelných refrénů. Dymytry se stali partnerem festivalu Rock for Sadská a jejich set zde by měl být unikátní. Žádný z rychle narůstající armády jejich fanoušků by si ho tedy neměl nechat ujít.

Třetí hvězda Rock of Sadská získávala ostruhy v řadách slavné kapely Vitacit, jejichž členem byla celá osmdesátá a devadesátá léta. Po rozpadu domovské kapely to Miloš Dodo Doležal zkoušel sólově a pak se nadlouho odmlčel, aby se věnoval rodině a svému nahrávacímu studiu v Žirovnici. V roce 2005 se ale vrátil a se svým synem Dodem juniorem na postu basáka brázdí místní  pódia a vydávají nová alba, naposledy Gen Sumerian z roku 2012. I v jejich setu určitě dojde na nějakou tu známou pecku ze zlatých časů.

 

Čtěte také: Ostravské plameny se rozhoří již za necelý měsíc

 

A na koho se můžeme těšit dále? Třeba na heavy metalové veterány Roxor, kultovní Abraxas, ale i nové naděje Hand Grenade, Piranha, Destroyself nebo Xenon. Organizátoři navíc lákají na sympatickou cenovou akci: ke každému lístku pro rockera jeden lístek pro rockerku zdarma.

Přehled

 • Název akce: Rock of Sadská
 • Datum: sobota, 16 srpen 2014
 • Místo: Jezero Sadská
 • Cena: 320 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Masters of Rock uzavírá seznam vystupujících

  Sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších přehlídek metalových kapel z celého světa v Česku se nezadržitelně blíží. Je tedy načase si zkompletovat seznam vystupujících. Jak je již tradicí, najdeme tu spoustu známých jmen, ale i několik premiér.

Další podobné články