Rock of Sadská sází na legendy i mladou krev

Letos poprvé si fanoušci metalové muziky mohou dát sraz u jezera v Sadské. Nenajdou zde jen koupání v krásném přírodním koupališti, ale také nejlépe obsazený metalový festival široko daleko. Během soboty 16. srpna se na pódiu objeví Dymytry, Arakain i Miloš Dodo Doležal.   

Arakain Arakain Zdroj: Arakain.eu

Pro první ročník se pořadatelé Rock of Sadská rozhodli neponechat nic náhodě. Mezi vystupujícími najdeme asi nejpopulárnější českou metalovou kapelu historie, kytarovou legendu i smečku mladíků, kteří si bez okolků říkají o jejich trůn. Kromě toho do mixu přihodili i méně známá jména a lokální naděje.

Není pochyb, že nejvíce pozornosti přitáhnou veteráni Arakain. Ti za sebou mají oslavu třiceti let na scéně, ale nevypadá to, že by jim docházel dech. Po personálních zemětřeseních před deseti lety jim nakonec vlil novou krev do žil zpěvák Jan Toužimský, s nímž přišlo omlazení zvuku a následně i fanouškovské základny. Zatím posledním albovým zářezem je letošní Adrenalinum, ale jistě dojde i na nějaké slavné pecky z dlouhé historie.

 

 

Druhým největším jménem jsou Dymytry. Ti sice vznikli až v roce 2004 (kolem Jiřího Urbana ml, syna kytaristy Arakainu), ale za těch deset let už si stihli udělat dostatečné jméno. Na pódiu je snadno poznáte podle predátorských masek (z dílny Národního divadla) a zpěvných, snadno zapamatovatelných refrénů. Dymytry se stali partnerem festivalu Rock for Sadská a jejich set zde by měl být unikátní. Žádný z rychle narůstající armády jejich fanoušků by si ho tedy neměl nechat ujít.

Třetí hvězda Rock of Sadská získávala ostruhy v řadách slavné kapely Vitacit, jejichž členem byla celá osmdesátá a devadesátá léta. Po rozpadu domovské kapely to Miloš Dodo Doležal zkoušel sólově a pak se nadlouho odmlčel, aby se věnoval rodině a svému nahrávacímu studiu v Žirovnici. V roce 2005 se ale vrátil a se svým synem Dodem juniorem na postu basáka brázdí místní  pódia a vydávají nová alba, naposledy Gen Sumerian z roku 2012. I v jejich setu určitě dojde na nějakou tu známou pecku ze zlatých časů.

 

Čtěte také: Ostravské plameny se rozhoří již za necelý měsíc

 

A na koho se můžeme těšit dále? Třeba na heavy metalové veterány Roxor, kultovní Abraxas, ale i nové naděje Hand Grenade, Piranha, Destroyself nebo Xenon. Organizátoři navíc lákají na sympatickou cenovou akci: ke každému lístku pro rockera jeden lístek pro rockerku zdarma.

Přehled

 • Název akce: Rock of Sadská
 • Datum: sobota, 16 srpen 2014
 • Místo: Jezero Sadská
 • Cena: 320 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Children Of Bodom dokončili nahrávání nové desky a vypustili pilotní singl

  Children Of Bodom začali letos na jaře nahrávat nové studiové album. Po několikaměsíční práci mohla finská stálice oznámit, že má hotovo. V pořadí desátá řadovka nazvaná Hexed vyjde na začátku března a už teď víme, jak asi bude vypadat. Kapela, která v příštím roce vystoupí na festivalu Masters of Rock, z ní totiž vydala první ochutnávku.

 • Poslední koncert turné Bring me the Horizon skončil tragicky

  Tragická událost poznamenala vystoupení Bring Me the Horizon v londýnské hale Alexandra Palace.

 • Foto: Within Temptation, Forum Karlín, Praha, 11. 12. 2018

  V úterý večer se v pražském Foru Karlín představila nizozemská metalová skupina Within Temptation. Jako předskokany si zvolili mladou kapelu z německého Mannheimu Beyond the Black. Within Temptation v čele s charismatickou zpěvačkou Sharon den Adel předvedli pravou metalovou show. Prohlédněte si fotografie ze začátku koncertu.

 • Oomph! lákají na novou desku prvním singlem

  Německá metalová kapela Oomph! prozradila víc informací o nové desce, která následuje album XXV z roku 2015. Kromě toho vyslala první ochutnávku v podobě singlu Kein Liebeslied.

Další podobné články