Skinny Molly zahrají dvakrát v ČR

Americká kapela Skinny Molly přijede představit svoji desku Haywire Riot do Brna a Prahy 24., resp. 25. září 2013. Jak už samotný název kapely napovídá, můžeme se těšit na pořádnou porci jižanského rocku, který přímo odkazuje na příslušnost a provázanost největších legend tohoto žánru: Lynyrd Skynyrd, Molly Hatchet či Blackfoot.

Skinny Molly Skinny Molly Zdroj: skinnymollyrocks.com

Kapelu Skinny Molly založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes spolu s další ikonou jižanského rocku kytaristou Davem Hlubekem. Název Skinny Molly pak vychází z dřívějších působišť obou zakladatelů. Estes působil v devadesátých letech v Lynyrd Skynyrd a Hloubek byl klíčovou postavou slavné rané éry Molly Hatchet.

Tato kapela měla být původně jen pro zábavu; tehdy v roce 2004 jsme nemysleli dál než na jednorázové turné po Evropě, ale nakonec se z toho vyklubalo něco, co jsem vždycky po hudební stránce chtěl dělat,“ vzpomíná Mike Estes na založení kapely.

Debutové album No Good Deed vyšlo až v roce 2008 a už bez účasti Dave Hlubeka, který se vrátil zpět k Molly Hatchet. Hlubeka na postu kytaristy nahradil Jay Johnson. V době vydání No Good Deed působil Mike Estes také ve slavných Blackfoot, se kterými v roce 2011 navštívil Prahu. Bohužel, kvůli právním tahanicím nesměli klasičtí Blackfoot po roce 2011 hrát, a tak nastal prostor pro intenzivní koncertní i studiovou práci kapely Skinny Molly.

Čtěte také: Pavlov's Dog se po dvou letech vrací na česká pódia

Proto hned na podzim roku 2012 vyšlo pod hlavičkou Skinny Molly další studiové album nazvané Haywire Riot, po kterém následovalo evropské turné. Druhá část tohoto turné je naplánována na letošní říjen, v rámci které Skinny Molly zahrají 24. září v brněnském klubu Melodka a následující den v Praze v Nové Chmelnici.

Mike o nahrávání nové desky řekl: „Do Haywire Riot jsem dal všechno, co jsem mohl. Od úplného začátku, když jsem začal psát, až po poslední dokončenou notu hotového CD. Písně na albu pro mě osobně hodně znamenají; obsahem desky jsou příběhy buď přímo ode mne, nebo od někoho, koho znám… Jsou inspirovány mými zážitky, nebo zážitky mých blízkých přátel. Jsem rád, že jsem toho hodně zažil, a že z toho mohu čerpat, protože neumím psát dobré fikce.

 

 

Koncertní setlist Skinny Molly slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých kapel členů Skinny. Dojde tak na hity typu Train Train od Blackfoot či na jižanskou hymnu Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd. Každý fanoušek klasického jižanského rocku by si rozhodně neměl nechat tyto koncerty ujít.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.