Škwor oslaví patnáctiny v pražské Inchebě

Kapela Škwor, která se na české hudební scéně pohybuje již patnáct let, oslaví získání občanky 15. listopadu v pražské Incheba Aréně. Půjde o jejich historicky největší samostatný koncert a zároveň bude tento rok jedinou pražskou zastávkou.

Škwor Škwor Zdroj: archiv skupiny

Akce slibuje speciální scénu a výjimečný program. Škwor se publiku představí ve složení Petr Hrdlička (zpěv, kytara), Leo Holan (kytara, vokály), Tomáš Kmec (basa, vokály) a Martin Pelc (bicí), chybět nebudou ani (prý) atraktivní hosté.

 

Škwor na podzim plánuje také vydání nového alba, lze tedy očekávat jak ukázky nové tvorby, tak starší hity kapely, stejně jako několik dlouho živě nehraných skladeb.

„Řekli jsme si, proč nezkusit i něco jiného, máme letos patnácté narozeniny, tak proč to tedy pořádně neoslavit. Je to oslava jak pro nás, tak pro naše fanoušky, kteří nás podporují již spoustu let. Chtěli bychom tímto ukončit éru 15 let a nastartovat další skvělou etapu plnou koncertů, nových nahrávek, věrných fanoušků a nových zážitků,“ dodává kapela.

 

 

Skupina vznikla v roce 1998 pod názvem Skwar. Cestu k fanouškům si začali prošlapávat například v soutěži Rock Made In Gambrinus, ve které v roce 2000 vypadli v prvním kole, o rok později v ní však již zvítězili. V roce 2001 také došlo k přejmenování na současný Škwor. Do podvědomí posluchačů se dále dostávali jako předskokani kapel Harlej nebo Kabát. První samostatné tour pak jeli v roce 2005.

Zatím nejnovějším studiovým albem skupiny je Drsnej kraj z roku 2011, za které obdrželi zlatou desku. Loni na podzim vydali také live DVD Natvrdo.

Přečtěte si také o nahrávání DVD Natvrdo

Narozeninový koncert skupiny Škwor proběhne 15. listopadu v pražské Incheba Aréně. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream. Momentálně je v prodeji limitovaná edice za 220 korun, cena se bude postupně zvyšovat.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!