Soulfly v červnu představí novou desku v Brně a Ostravě

Soulfly jsou dobře známou brazilskou metalovou kapelou, která do své tvorby umí zakomponovat také prvky latinsko-amerického etna. Během nadcházejícího léta míří do Evropy a dvě zastávky připadly také na Českou republiku. Na jejich vystoupení se tak můžou těšit fanoušci z Brna a Ostravy.

Soulfly Soulfly Zdroj: Soulfly - press kit

Soulfly (název, který odkazuje na tragickou smrt Cavalerova nevlastního syna) se začali formovat v druhé polovině roku 1997 poté, co Max Cavalera po čtrnácti letech opustil Sepulturu. Od svého vzniku skupina prošla nejednou personální změnou. V jejím středu se vystřídali mj. Logan Mader z Machine Head nebo Mike Doling ze Snot. V současné době formace působí ve složení Max Cavalera (zpěv, kytara), Marc Rizzo (kytara), Tony Campos (baskytara) a David Kinkade (bicí a perkuse). A pestrostí nešetří ani všech osm dosavadních nahrávek Soulfly, na kterých Cavalerovu famózní fúzi trash metalu a hardcoru s prvky latinsko-amerického etna v minulosti svým hlasem okořenili např. Corey Taylor (Slipknot), Tom Araya (Slayer), Fred Durst (Limp Bizkit) nebo Sean Lennon.

 

O zajímavé hosty není nouze ani na aktuální novince Enslaved, jež vyšla v polovině března a debutovala v první stovce hitparády TOP 200 časopisu Billboard. Svými hlasy přispěli Dez Fafara z Coal Chamber či DevilDriver a Travis Ryan z Cattle Decapitation. Poprvé se na vzniku tohoto alba podíleli dva noví spoluhráči Soulfly - baskytarista Tony Campos (dříve Asesino) a bubeník David Kinkade (zakladatel Borknagar).

Posíleni novými spoluhráči a vyzbrojeni novým albem pokoří Soulfly hranice naší republiky, aby si zotročili brněnskou Flédu a ostravskou Garage. Volba padla na data 8. června v Brně a 9. června v Ostravě. „Cena vstupenek, které budou k zakoupení v síti Ticketportal, bude pro oba koncerty shodná – 530 korun,“ potvrzuje pořadatel Borek Jiřík.


Přehled

 • Název akce: Soulfly
 • Datum: pátek, 08 červen 2012
 • Místo: Fléda Brno
 • Cena: 530 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!