Za hudbou do Budapešti na Sziget

Nevíte, kam vyrazit o letních prázdninách? V Budapešti se v období 11. 8. - 18. 8.  2014 bude konat další festival s názvem Sziget. Do konce dubna je možné zakoupit vstupenky na tento známý maďarský festival za zvýhodněnou cenu. Letošní ročník bude propracovanější a pro publikum lákavější než předešlé ročníky.

Axwell DJ Axwell DJ Zdroj: Axwell official

Sziget je označován jako jeden z nejpopulárnějších festivalů, hraje se zde hudba všech možných žánrů. Vystoupí zde celosvětově známé hvězdy jako například Queens of the Stone Age, The Prodigy, Placebo, Imagine Dragons a mnoho dalších. K těmto jménům se dále přidávají také další hudebníci, kteří určitě nedovolí, aby se publikum nudilo.

Je připravena také opening party v podání Deadmau5 z Kanady a účastníka největších hudebních festivalů. Fanoušci se mohou nultý den také těšit na  Anti-Flag, punk-rockovou kapelu pocházející z USA, známou díky svým svérázným textům.

 

 

Dále se mohou fanoušci těšit na DJ Axwella, známého z projektu Swedish House Mafia a 5x nominovaného na cenu Grammy Awards. Svoji kariéru začal budovat po švédských diskotékách, poté se dostal na první příčky hitparád. V současnosti hraje house music.

The Kooks nám připomenou hudbu z 60. let. Kapela přijede s novým albem, které vydají již tento rok. Jejich předchozí album se drželo na britské špičce hitparád. Jen ve Velké Británii se jej prodalo přes milion kopií. Kapela se dala dohromady na vysoké škole, kde její členové studovali.

Bombay Bicycle Club představí své nové album považované za nádhernou kolekci skladeb. Jejich hudba spočívá v éterických loopech, které jsou charakteristické spíše pro elektronickou hudbu než indie-pop.

Crystal Fingers z Londýna zatím vydali dvě alba. Jejich hudba se skládá z několika žánrů, přičemž tak rozmanitou taneční hudbu pravděpodobně od nikoho jiného na festivalu neuslyšíte.

Taneční hudba bude představena také v podání Kirila Dzajkovski feat. TK Wonder & MC Wasp, Mount Kimbie. Kiril je bezpochybně nejrespektovanější umělec elektronické hudby na Balkánu.

Chlapecká skupina Girls in Hawai známá díky své melancholické hudbě přijede do Szidegtu představit své album Everest.

Další z účastníků Wild Beasts se představí v čele s perfektním hlasem zpěváka Haydena Thorpa, který dokresluje jejich kytarovou hudbu.

 

Čtěte také - Sziget Festival : ostrov svobody plný hudby, divadla a pouličního umění

 

Organizátoři festivalu oznámili oficiálně zatím jen část programu, avšak fanoušci se již nyní nemohou dočkat hvězd jako Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Calvin Harris, Bastile, Skrillex, Queens of the Stone Age, Placebo, The Prodigy a dalších.

Do 30. dubna si mohou fanoušci koupit festivalové vstupenky za zvýhodněnou cenu v předprodeji prostředníctvím sítě Ticketpro a oficiálního webu www.szigetfestival.cz. Na portálu Ticketpro si lze zakoupit vstupenky i s dopravou. Ceny za vstupenky se pohybují od 1400 korun výš.

Přehled

 • Název akce: Sziget 2014
 • Datum: pondělí, 11 srpen 2014
 • Místo: Budapešť
 • Cena: od 1400 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Sziget Festival zveřejňuje první jména jubilejního ročníku

  Týdenní festival Sziget oznamuje právě nyní prvních čtrnáct jmen programu jubilejního pětadvacatého ročníku. Je to jen první a drobná část celého obřího festivalu, kde se odehrává každý rok kolem téměř dvěstě různých koncertů, divadelních či jiných představení každý den a to na padesáti různých podiích a místech po celém areálu. Termín jubilejního 25. ročníku festivalu Sziget je 9.-16. srpna 2017. Zlevněné vstupenky budou dostupné do 31. prosince 2016.

 • Víkend na ostrově svobody - čtvrtý a pátý den Szigetu 2016

  Muse, Sigur Rós či David Guetta - to je jen zlomek z programu, který se odehrál na ostrově za poslední dva dny. Bohatý doprovodný program je obzvláště pestrý. Ať už se jedná o kabaret nebo procházku v Luminariu. A aby toho nebylo málo, i na menších scénách se našla spousta zážitků. Nikoliv tak masově podpořené publikem, o to ale více živelné a upřímné.

 • Rozdivočená hlavní stage aneb třetí den Sziget festivalu 2016

  Hlavní stage hostila v pátek 12. srpna vskutku rozmanitou skupinku interpretů. Na rozehřátí se ukázali maďarští Bohemian Betyars, posléze svěžestí oplývající John Newman, rockoví Bastille a závěrem živelný Manu Chao. Návštěvníci je odměnili skvělou atmosférou, tancem a řádnými ovacemi.

 • Čekání na Rihannu a davy lidí - to je druhý den Sziget festivalu 2016

  Druhý den festivalu, čtvrtek 11. srpna, se nesl v duchu tlačenic na hlavních tepnách ostrova. Ty byly způsobeny asi hlavně tím, že tento den se jako jediný úplně vyprodal. Hlavním headlinerem byla Rihanna. Zábava na ostrově se nezastavuje ani na vteřinu, hudba je slyšet už od ranních hodin a není ani známo, kdy se ostrov ukládá ke spánku. Déšť se nekonal, a tak nic nestálo nikomu v cestě využít bohatý program, který tu čeká na každém rohu.