Tarja Turunen již za týden vystoupí v Pardubicích

Všichni fandové kombinace operních árií a metalové muziky (a také Mika Terrany) se již chystají do Pardubic, kam míří hvězda v tomto ranku nejzářivější - Tarja Turunen.

Tarja s kapelou Tarja s kapelou www.tarjaturunen.com

Když byla Tarja koncem roku 2005 za velkého humbuku odejita z Nightwish, nezdála se být její budoucnost právě růžová. Skepticismus navíc posiloval ještě fakt, že jejím prvním krokem po odchodu z kapely bylo natočení vánočního alba Henkäys Ikuisuudesta. Jenomže deska si v roce 2006 s více než 50 000 prodanými kusy ve Finsku sáhla dvakrát na platinu a vrátila zpěvačku takříkajíc zpět na mapu. Následující deska My Winter Storm z roku 2007 už zaznamenala velice slušný ohlas po celém světě a na zlatou příčku se vyšplhala i v našich luzích a hájích. V rámci následujícího Storm World Tour zavítala do Česka hned pětkrát (z toho jednou do Pardubic)


 

Dá se tedy říct, že Tarja je u nás jako doma. V roce 2010 vychází What Lies Beneath. Na té už se podílel Mike Terrana. V rámci What Lies Beneath World Tour Tarja vystupuje, kromě dalších čtyř štací, na vizovickém festivalu Masters of Rock se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů. Zatím posledním albovým zářezem je loňská Colours in the Dark. Následující turné Tarja zahájila 17. října v Olomouci a téměř po roce se vrací na další dvojkoncert v Třinci a Pardubicích.

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!