Temný gothic udeří v době letních radovánek Doporučený

V sobotu 25. srpna zazní ve zdech pražského Exit-usu trocha gotiky. Na akci nazvané Night of the Forgotten Summer Party II vystoupí kapely Demencia Mortalis, Carpatia Castle a Maldita.

Demencia Mortalis Demencia Mortalis Zdroj: demenciamortalis.com

Konec léta se nám Demencia Mortalis snaží zpříjemnit zajímavým večerem tří kapel, který spojuje všeprostupující gothic. Pravdou však je, že ani jedna nehraje ryzí gotický kov bez příměsí, takže i přes zdánlivou žánrovou podobnost můžeme očekávat velmi odlišná vystoupení.

Roudnická formace Demencia Mortalis se po půlroční odmlce vrací zpět na scénu se svým doomově řízlým představením. Hráči za sebou mají dvě albová dítka, No God Is Here (2008) a The Forgotten (2009).  Po třech letech se opět pustili do nahrávání, takže se možná již brzy dočkáme třetí řadovky.

Pravidelně koncertují v zahraničí a, jak dokládá i Night of the Forgotten Summer Party II, táhnou kapely „zvenku“ do Čech.  Mohou se pochlubit například rakouským turné s Everlasting Dark a Illuminatou nebo šňůrou se Sin of God po Maďarsku.

Optimismem tu nikdo plýtvat nebude

Carpatia Castle jsme mohli v Praze letos vidět například na Gotickém jarmarku. Po dvou demáčích, které se délkou spíše blíží klasickému albu, a po maxi singlu Laudanum z letošního roku avizují, že během roku 2013 se můžeme dočkat plnohodnotného alba. Přináší s sebou ponuře atmosferický gothic, který nás provází temnými zákoutími karpatských lesů a předkládá temné svědectví dob dávno minulých.

Hlavní hvězdou je brazilská industrial/gothic metalová čtveřice Maldita. Vznikla již v roce 2001, své první album, Mortor ao Amanhecer, vydala v roce 2005. Nezbytnou základnu fanoušků si získala vystupováním po boku velkých jmen, vydáváním provokativních videoklipů a několika vystoupeními v brazilské MTV. O dva roky později zrušila smlouvu se svou nahrávací společností a od té doby si jde svou vlastní cestou nezávislé kapely.

 

 

Druhé album, Paraíso Perdido, přineslo vlnu velmi pozitivní kritiky a kapela se začala zúčastnovat největších domácích festivalů, a to nejen z nezávislé sféry. Třetí počin, Nero, jim navíc produkoval Stanley Smith, který točil desky se Sepulturou. Navázalo úspěšné turné po Evropě, kde se však plně prokázal drobný komunikační problém, neboť všechny současné písně byly do té doby v portugalštině. EP Montages z května letošního roku proto již obsahuje pro některé songy i verzi nazpívanou v angličtině.

Kdo si bude chtít ve slunných dnech skomírajícího srpna užít trochu tajuplné atmosféry chladného sklepení, si určitě ze seznamu Night of the Forgotten Summer Party II vybere svého favorita.        

Přehled

 • Název akce: Night of the Forgotten Summer Party II
 • Datum: sobota, 25 srpen 2012
 • Místo: Exit us Praha
 • Cena: 100 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

Další podobné články