The Tap Tap: Pojď dál ...

Před třemi lety se uskutečnil první ročník festivalu Pojď dál k výročí stého založení Jedličkova ústavu a škol. The Tap Tap tím založili novou tradici zajímavé akce, při které se propojuje hudba s pohybem.

The Tap Tap The Tap Tap Zdroj: management kapely

 

Na stejném místě ve stejný den, park Folimanka v Nuslích, první květnový den. Vy co přijdete, budete svědky opravdu netradiční podívané - slaňování Nuselského mostu (jenž patří k těm nejvyšším u nás) na invalidním vozíku. Vše propukne již v 11 hodin dopoledne a pro zájemce z řad diváků pak bude vyhrazen čas od půl druhé odpoledne. Zní to sice bláznivě, ale tato akce již v minulosti proběhla a kapelník Šimon Ornest k tomu dodává: „Pro uklidnění všech zájemců - Nuselský most jsme takto slaňovali už minulý rok a nikomu se nic nestalo.… Slaňování na atestované výbavě zajišťují profesionální horolezci. I když úplně všední zážitek to není ani pro trénované sportovce. Například Lucie Výborná, která se adrenalinovým aktivitám běžně věnuje, tuto zkušenost popsala jako mimořádný zážitek.”
Jak velký zájem byl vloni o slaňování jsme se zeptali mluvčího The Tap Tap Ládi Angeloviče: „V rámci prvního ročníku jsme slaňovali Kongresové centrum a loni Nuselský most. Zájem o  slaňování byl vždycky velký, ale myslím, že tentokrát bude ještě větší, protože se o tom našem festivalu POJŤ DÁL víc ví a lidé, kteří loni třeba váhali, si to budou chtít zkusit."

Čtěte také Rozhovor s The Tap Tap: Nechcete 100 milionů ?

To však zdaleka nebude všechno. Na programu druhé části sportovního festivalu bude box vozíčkářů. Pod Nuselským mostem bude upravena sportovní zóna a boxerský ring. V něm si to rozdají naši nejlepší hendikepovaní boxeři pod vedením trenérky Terezie Krejbychové. Své síly si změří i s profesionálními boxery, kteří je na akci přijdou podpořit - olympionik Rudolf Kraj a evropský šampion Lukáš Konečný. Těšit se můžeme i na velmi nadějnou zástupkyni profesionálního ženského boxu Fabianu Bytygi.
Paralympijských sportů je celá řada, ukázky některých z nich pak budou tvořit doprovodný program celého sportovního odpoledne. Připraveno je samozřejmě i bohaté občerstvení, neboť při sportu pěkně vytráví, a o hudební kulisu a sportovní rytmus se postará bubenické uskupení Tap Tam Batucada pod taktovkou, či spíše píšťalkou, Miloše Vacíka.
Ještě před začátkem druhé části programu zástupci firmy Ford Motor Company předají kapele The Tap Tap nový osobní automobil Ford Connect se speciální úpravou pro přepravu cestujících na invalidním vozíku.

 

 

Po skončení sportovní části festivalu se veškeré dění přesune do areálu Jedličkova ústavu, kam se diváci v 15 hodin vydají prvomájovým průvodem - nezapomeňte tedy mávátka ! Tam už bude čekat nový nablýskaný bezbariérový autobus zakoupený ze sbírky Nadace Jedličkova ústavu.
Kam s ním The Tap Tap vyrazí na první cestu nám Láďa Angelovič řekl: „Nový autobus patří Jedličkovu ústavu. Protože je  hodně vytížen, zajišťujeme si dopravu alternativně. Ale když bude k dispozici, rádi se s ním na nějaký koncert svezeme.“
Následovat bude hudební část festivalu Pojď dál. Jako první zahraje legendární skupina Vltava a po ní se už můžeme těšit, jaký program si The Tap Tap pod taktovkou Šimona Ornesta připraví.  

Z celkové pestré nabídky programu je patrné, že 1. května bude pod Nuselským mostem opravdu živo. Sport, hudba, občerstvení, adrenalin i odpočinek - každý z vás si může vybrat co je mu příjemnější. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek z akce využit jako rozšíření sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu a škol.

Pokud se této zajímavé akce nebudete moci zúčastnit a rádi byste The Tap Tap viděli a slyšeli, Láďa prozradil, kde dále budou letos hrát: „Je jisté, že po POJŤ DÁL jedeme do Milána, kde budeme hrát na Expu. Mnoho dalších koncertů je v jednání, takže fandům doporučuji sledovat naše stránky www.thetaptap.cz a určitě se někde potkáme.“ 

Přehled

 • Název akce: The Tap Tap Pojď dál
 • Datum: pátek, 01 květen 2015
 • Místo: Nuselský most
 • Cena: dobrovolné
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Supertramp Classics

  Před 50 lety založili britskou hudební formaci Supertramp dva úžasní muzikanti – klávesista Rick Davies a multiinstrumentalista Roger Hodgson. Začala se tak psát kapitola jedné z nejvlivnějších pop a art rockových hudebních skupin. Slavné hity ze 70. a 80. let zazní naživo v Divadle Hybernia v Praze v pondělí 28. října 2019.

 • Foto: Glenn Hughes, Sono Centrum, Brno, 4. 9. 2019

  Úžasný zpěvák a baskytarista, Glenn Hughes vystoupil se svojí strhující show "GLENN HUGHES PERFORMS CLASSIC DEEP PURPLE LIVE" sestavenou z nejlepších hitů této skupiny. Glenn skvěle využívá svého velkého hlasového rozsahu, především ve výškách si s ním vyloženě pohrával až na maximum. Celá kapela skvěle šlapala v rytmech "starého dobrého rocku" a zhruba uprostřed dostal prostor jejich bubeník na svoji sólovou bubenickou show! Ve zběsilých rytmech stačil žonglovat paličkami, strkat si je do uší či do nosu a vyvrcholením bylo nalití vody na buben, který ji svojí vibrující blánou vystřikoval v gejzírech dokola! Skvělý koncert Glena a jeho superskupiny Black Country Communion nejen potěšil, ale přímo pořádně rozžhavil všechny návštěvníky brněnského Sona.