To nejlepší od Pink Floyd zazní v Hybernii

Filip Benešovský a bratři Kašparovi se vracejí. Projekt s názvem The Best of Pink Floyd and Roger Waters odehrají spolu s dalšími zajímavými hosty 13. listopadu 2013 v pražském Divadle Hybernia.

Filip Benešovský-The Wall 2009, O2 arena Praha Filip Benešovský-The Wall 2009, O2 arena Praha Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 

Filip Benešovský již několikrát připomněl divákům v České republice, že hudba skupiny Pink Floyd je nadčasová. Nyní se vrací s projektem největších hitů britské legendy a publiku připravil představení na velice vysoké umělecké úrovni. Chybět by neměly zcela nově nastudované skladby, které zazní v rámci tohoto projektu poprvé živě. Koncert bude doprovázen unikátní audiovizuální show s kvadrofonním zvukem, projekcemi s titulky, filmovými střihy a drobnými hereckými vystoupeními. Jako exklusivní hosté se představí Michal Malátný a Jan Neckář.

 

 

Ve zpracování klasických floydovských alb není Filip Benešovský žádným nováčkem. Jeho adaptace alb The Wall a Dark side of the Moon sahá historicky do roku 2002, kdy postavil první "The Wall" v pražském klubu Futurum. Po ní následovala větší představení v Plzni, Praze, Žatci a Českém Krumlově. Z koncertu na náměstí Republiky bylo pořízeno DVD, jehož bonusem byla i zdravice od Nicka Masona. 31. října 2009 proběhl při příležitosti třicátého výročí vzniku alba The Wall zatím jeden z největších koncertů tohoto uskupení ve vyprodané pražské O2 Areně. Na velkolepý koncert byli přizváni i hosté z řad českých známých muzikantů, a dokonce i syn Rogera Waterse Harry. Adaptaci alba Dark side of the Moon poté Filip Benešovský s přáteli představili v Roudnici, Plzni, Litoměřicích, Žatci, Opavě a Bílině.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Pokud tedy máte rádi hudbu Pink Floyd, určitě si nenechte toto představení ujít. Vstupenky zakoupíte v předprodejní v síti Ticketstream.

Přehled

 • Název akce: The Best of Pink Floyd and Roger Waters
 • Datum: středa, 13 listopad 2013
 • Místo: Divadlo Hybernia Praha
 • Cena: 1090
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Americký písničkář Kurt Vile se skupinou The Violators zahraje po 6 letech v Praze

  Projevem tichý a nenápadný, ale rozhodně ne nudný indie rocker Kurt Vile z Philadelphie se na svém dlouhém turné k poslední desce Bottle It In zastaví v červnu i v pražské Meetfactory.

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.