To nejlepší od Pink Floyd zazní v Hybernii

Filip Benešovský a bratři Kašparovi se vracejí. Projekt s názvem The Best of Pink Floyd and Roger Waters odehrají spolu s dalšími zajímavými hosty 13. listopadu 2013 v pražském Divadle Hybernia.

Filip Benešovský-The Wall 2009, O2 arena Praha Filip Benešovský-The Wall 2009, O2 arena Praha Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 

Filip Benešovský již několikrát připomněl divákům v České republice, že hudba skupiny Pink Floyd je nadčasová. Nyní se vrací s projektem největších hitů britské legendy a publiku připravil představení na velice vysoké umělecké úrovni. Chybět by neměly zcela nově nastudované skladby, které zazní v rámci tohoto projektu poprvé živě. Koncert bude doprovázen unikátní audiovizuální show s kvadrofonním zvukem, projekcemi s titulky, filmovými střihy a drobnými hereckými vystoupeními. Jako exklusivní hosté se představí Michal Malátný a Jan Neckář.

 

 

Ve zpracování klasických floydovských alb není Filip Benešovský žádným nováčkem. Jeho adaptace alb The Wall a Dark side of the Moon sahá historicky do roku 2002, kdy postavil první "The Wall" v pražském klubu Futurum. Po ní následovala větší představení v Plzni, Praze, Žatci a Českém Krumlově. Z koncertu na náměstí Republiky bylo pořízeno DVD, jehož bonusem byla i zdravice od Nicka Masona. 31. října 2009 proběhl při příležitosti třicátého výročí vzniku alba The Wall zatím jeden z největších koncertů tohoto uskupení ve vyprodané pražské O2 Areně. Na velkolepý koncert byli přizváni i hosté z řad českých známých muzikantů, a dokonce i syn Rogera Waterse Harry. Adaptaci alba Dark side of the Moon poté Filip Benešovský s přáteli představili v Roudnici, Plzni, Litoměřicích, Žatci, Opavě a Bílině.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Pokud tedy máte rádi hudbu Pink Floyd, určitě si nenechte toto představení ujít. Vstupenky zakoupíte v předprodejní v síti Ticketstream.

Přehled

 • Název akce: The Best of Pink Floyd and Roger Waters
 • Datum: středa, 13 listopad 2013
 • Místo: Divadlo Hybernia Praha
 • Cena: 1090
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 13. 7. 2019

  Třetí den letošního ročníku Masters of Rock dominovaly kapely Within Temptation a sólový projekt zpevačky Tarji Turunen. Zpěvačky Sharon den Adel a Tarja Turunen tak zazpívaly i duet Paradise. Dále vystoupila neměcká heavymetalová kapela Rage doprovázena Zlínskou Filharmonií, norové Satyricon či kapela Brainstorm. Z třetího dne festivalu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 12. 7. 2019

  Druhý den Masters of Rock přinesl první déšť, ale i různorodý hudební program, jednou z prvních kapel byli například hrdinové Twilight Force nebo také Battle Beast včele se zpěvačkou Noorou Louhimo, Amaranthe s novým albem Helix, hlavními kapelami dne byli Dimmu Borgir a Avantasia Tobiase Sammeta.