Vyprodaný koncert Placebo je za dveřmi Doporučený

Kapela Placebo, která letos vydala novou řadovou desku Loud Like Love, vyprodala velký sál pražské Lucerny. Fanoušky netrpělivě očekávaný koncert se uskuteční již příští týden ve středu 13. listopadu.

Placebo Placebo Zdroj: facebook.com

Historie londýnského tria se píše již téměř dvacet let a u zrodu kapely stál především nezaměnitelný frontman Brian Molko (kytary, zpěv) a baskytarista Stefan Olsdal (basa). Jedinou pozicí v sestavě, na které docházelo k personálním změnám v průběhu existence skupiny, je post bubeníka. V této roli v počátcích působil Robert Schultzberg (do roku 1996), kterého později vystřídal Steve Hewit (zároveň působil v kapele Breed). Po více než deseti letech došlo k dalšímu střídání stráží a od roku 2008 zapadl do Placeba bubeník Steve Forrest.

Ostré kytarové riffy a uječený hlas Briana Molka jsme mohli živě vidět a slyšet již v roce 2001 na pražské Brumlovce v rámci turné k desce Black Market Music. S tvrdší nahrávkou Sleeping With Ghosts zavítala kapela v roce 2003 do Malé sportovní haly. Tehdy jim předskakovala pražská skupina The Ecstasy Of Saint Theresa, která se Placebu zalíbila natolik, že ji nechali remixovat skladbu English Summer Rain ze svého alba Meds. To vyšlo v roce 2006 a kapela jej představila i v brněnské hale Vodová. Placebo se do České republiky zkrátka vracejí pravidelně a rádi. V aktuální sestavě se tuzemským fanouškům tentokrát představí ve velkém sále pražské Lucerny a výbornou zprávou je volba předskokana, která padla na domácí partu Luno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled

 • Název akce: Placebo
 • Datum: středa, 13 listopad 2013
 • Místo: Lucena Praha
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.