Vytisknout tuto stránku

Vyprodaný koncert Placebo je za dveřmi Doporučený

Kapela Placebo, která letos vydala novou řadovou desku Loud Like Love, vyprodala velký sál pražské Lucerny. Fanoušky netrpělivě očekávaný koncert se uskuteční již příští týden ve středu 13. listopadu.

Placebo Placebo Zdroj: facebook.com

Historie londýnského tria se píše již téměř dvacet let a u zrodu kapely stál především nezaměnitelný frontman Brian Molko (kytary, zpěv) a baskytarista Stefan Olsdal (basa). Jedinou pozicí v sestavě, na které docházelo k personálním změnám v průběhu existence skupiny, je post bubeníka. V této roli v počátcích působil Robert Schultzberg (do roku 1996), kterého později vystřídal Steve Hewit (zároveň působil v kapele Breed). Po více než deseti letech došlo k dalšímu střídání stráží a od roku 2008 zapadl do Placeba bubeník Steve Forrest.

Ostré kytarové riffy a uječený hlas Briana Molka jsme mohli živě vidět a slyšet již v roce 2001 na pražské Brumlovce v rámci turné k desce Black Market Music. S tvrdší nahrávkou Sleeping With Ghosts zavítala kapela v roce 2003 do Malé sportovní haly. Tehdy jim předskakovala pražská skupina The Ecstasy Of Saint Theresa, která se Placebu zalíbila natolik, že ji nechali remixovat skladbu English Summer Rain ze svého alba Meds. To vyšlo v roce 2006 a kapela jej představila i v brněnské hale Vodová. Placebo se do České republiky zkrátka vracejí pravidelně a rádi. V aktuální sestavě se tuzemským fanouškům tentokrát představí ve velkém sále pražské Lucerny a výbornou zprávou je volba předskokana, která padla na domácí partu Luno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled

 • Název akce: Placebo
 • Datum: středa, 13 listopad 2013
 • Místo: Lucena Praha
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Airbourne na festivalech hrají v čím dál prestižnějších časech a fanoušků přibývá. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

 • Písničkář Pokáč dokazuje, že je Úplně levej

  Známý český písničkář a textař Pokáč, který tento rok vydal své druhé album s názvem ,,Úplně levej", vypustil do světa stejnojmenný videoklip.