Winter Metal Attack: Sedmý ročník na dohled

Tradiční zimní událost se vrací do Prahy, a to v sobotu 19. ledna. V prostorách Nové Chmelnice se představí kapely jako Six Degrees of Separation, Panychida nebo Unborn.

Unborn Unborn Zdroj: unbornband.cz

Winter Metal Attack je takovou malou zimní nadílkou pro milovníky tvrdší hudby. A že jich asi bude trošku víc než málo, o tom mluví mimo jiné i fakt, že se připravuje již sedmý ročník. Po loňské náloži v Exit-usu se přesouváme do bývalého Exitu, dnes fungujícího pod názvem Nová Chmelnice. Místo dvoudenní akce se tentokrát pořadatelé rozhodli o natlakování všech kapel do jednoho dne. Některá jména známe již z loňska, jiné se v line-upu objevují poprvé. Udělejme si nyní stručný přehled.

Po dvou letech se do Prahy vrací Six Degrees of Separation, které můžeme považovat za největší tahák na lidi letošního WMA. Ostrá parta z Ludkovic momentálně pracuje na nové desce, která doplní současnou pětidílnou diskografii.

 

 

Po loňském nářezu bylo celkem jasné, že Panychida bude pozvaná znovu. Jejich blacková verze středověkého mučení, okořeněná špetkou paganu, jistě donutí fanoušky k pořádnému moshi - opět. Již standardním inventářem je domácí kapela Unborn. Určitě opět nebude úniku před útokem zrzavého zla Saši Sembera a jeho brutální kompanie. Taktéž tráví volné chvilky ve studiu a připravují na jaro novou placku.

Čtěte také: Winter Metal Attack 2012: První den promrzlého festivalu

Aby nebylo málo blacku, doplňuje sestavu i smečka z Trhových Svin, Mater Monstifera. Jejich zatím poslední dílko, Na zrcadlech lží, vyšlo v roce 2011 v Pařátu. O něco měkčí, ale neméně zajímavou tvorbou disponují pražští Post Mortem. Minulý rok obohatili svět o nové EP Soul Collector.

Jedinečná receptura pokrmu, který pořadatelé Winter Metal Attack naservírují, umožňuje ochutnat nejrůznější příchutě tvrdé hudby. Do progresivnější sféry sebejistě navedou pražští Mindwork. Na albu Eterea, které vyšlo v listopadu 2012, rozhodně není znát, že by nějak vyměkli. Sice progresivní, ale pořád nářez.

 

 

Pražští Self Defence zase přinesou do setu trošku hardcore. Mají za sebou tři demáče a tvrdí, že se chystají na natáčení nového alba a klipu. Kdo správně počítal, došel k celkovému počtu sedmi kapel. Náhoda? Ani omylem. Winter Metal Attack udeří po sedmé… Uvidíme, zda to Praha ustojí. Zatím se jí to vždy podařilo. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

Další podobné články