Winter Metal Attack: Sedmý ročník na dohled

Tradiční zimní událost se vrací do Prahy, a to v sobotu 19. ledna. V prostorách Nové Chmelnice se představí kapely jako Six Degrees of Separation, Panychida nebo Unborn.

Unborn Unborn Zdroj: unbornband.cz

Winter Metal Attack je takovou malou zimní nadílkou pro milovníky tvrdší hudby. A že jich asi bude trošku víc než málo, o tom mluví mimo jiné i fakt, že se připravuje již sedmý ročník. Po loňské náloži v Exit-usu se přesouváme do bývalého Exitu, dnes fungujícího pod názvem Nová Chmelnice. Místo dvoudenní akce se tentokrát pořadatelé rozhodli o natlakování všech kapel do jednoho dne. Některá jména známe již z loňska, jiné se v line-upu objevují poprvé. Udělejme si nyní stručný přehled.

Po dvou letech se do Prahy vrací Six Degrees of Separation, které můžeme považovat za největší tahák na lidi letošního WMA. Ostrá parta z Ludkovic momentálně pracuje na nové desce, která doplní současnou pětidílnou diskografii.

 

 

Po loňském nářezu bylo celkem jasné, že Panychida bude pozvaná znovu. Jejich blacková verze středověkého mučení, okořeněná špetkou paganu, jistě donutí fanoušky k pořádnému moshi - opět. Již standardním inventářem je domácí kapela Unborn. Určitě opět nebude úniku před útokem zrzavého zla Saši Sembera a jeho brutální kompanie. Taktéž tráví volné chvilky ve studiu a připravují na jaro novou placku.

Čtěte také: Winter Metal Attack 2012: První den promrzlého festivalu

Aby nebylo málo blacku, doplňuje sestavu i smečka z Trhových Svin, Mater Monstifera. Jejich zatím poslední dílko, Na zrcadlech lží, vyšlo v roce 2011 v Pařátu. O něco měkčí, ale neméně zajímavou tvorbou disponují pražští Post Mortem. Minulý rok obohatili svět o nové EP Soul Collector.

Jedinečná receptura pokrmu, který pořadatelé Winter Metal Attack naservírují, umožňuje ochutnat nejrůznější příchutě tvrdé hudby. Do progresivnější sféry sebejistě navedou pražští Mindwork. Na albu Eterea, které vyšlo v listopadu 2012, rozhodně není znát, že by nějak vyměkli. Sice progresivní, ale pořád nářez.

 

 

Pražští Self Defence zase přinesou do setu trošku hardcore. Mají za sebou tři demáče a tvrdí, že se chystají na natáčení nového alba a klipu. Kdo správně počítal, došel k celkovému počtu sedmi kapel. Náhoda? Ani omylem. Winter Metal Attack udeří po sedmé… Uvidíme, zda to Praha ustojí. Zatím se jí to vždy podařilo. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Tarja letos zahraje hned ve čtyřech městech

  Finská okouzlující zpěvačka Tarja Turunen si i letos pro své fanoušky připravila speciální vánoční koncerty. Po loňských naprosto úchvatných a také beznadějně vyprodaných koncertech, v Praze a v Olomouci, odehraje Tarja v tomto roce před Vánoci hned čtyři vystoupení v rámci "Dark Christmas".

 • Thy Art Is Murder zveřejnili nový singl

  Thy Art Is Murder nelení. Pouhý rok od vydání zatím poslední desky Dear Desolation vyrukovali s novým materiálem. Singl Death Perception sice vznikl při loňském nahrávání zmíněné studiovky, na finální výběr písní se však nedostal.

 • Sisters of Suffocation zveřejňují tracklist k albu Humans are Broken

  Extrémně metalových kapel, které mají v čele místo frontmana zpěvačku, v posledních letech přibývá. Někdy je možná až na škodu, jak některé tyto kapely znějí podobně. To však neplatí o kapele Sisters of Suffocation. Ta nedávno zveřejnila tracklist k připravované desce Humans Are Broken.

 • Kalifornští Neighborhood Brats opět útočí svým ostrým punkem

  Kalifornská punková kapela Neighborhood Brats vydala své druhé studiové album Claw Marks.