Zaz v Česku poprvé na vlastním

Miláček Francie přiveze do Česka písně ze svého úspěšného druhého alba na dlouho očekávaný samostatný koncert.

Francouzská zpěvačka Zaz Francouzská zpěvačka Zaz Zdroj: aktuality.sk

Zaz. To je umělecké jméno šarmantní francouzské zpěvačky, která se díky svému podmanivému hlasu a energickému jevištnímu projevu stala miláčkem publika po celé Evropě. To české ji mělo možnost poprvé zaznamenat na hlavní stage festivalu Colours of Ostrava 2012, kde její koncert zaznamenal takový úspěch, že napřesrok byla pozvána znovu a svým nespoutaným vystoupením ovládla i ročník 2014. Třetím českým “zářezem“ této francouzské divy fúzující pop, rock, electroswing, šanson i jazz bude 1. prosince koncert v brněnské hale Vodova.

Isabelle Geffroy, jak zní zpěvaččino občanské jméno, vystudovala na hudební škole a po jejím absolvování sbírala nejrůznější zkušenosti v kapelách zaměřených především na jazz a blues. S těmi sice procestovala rozličné kouty světa od Baskicka přes Casablancu až po Sibiř, zásadním zlomem v její kariéře bylo ovšem až setkání s Kéredine Soltanim, který je autorem zpěvaččina největšího hitu Je veux. Po letitém hledání vlastní umělecké identity našli pro Zaz tu správnou cestu a natočili společně debutovou desku pojmenovanou jednoduše – Zaz. Většinu skladeb zpěvačka složila sama, na vzniku další části materiálu se autorsky podílel například písničkář Raphael Haroche. Debut zaznamenal obrovský úspěch – prodalo se ho témeř dva miliony – a ze ZAZ udělal francouzskou národní hrdinku.

 

 

I druhé album Recto verso si vysloužilo kladné ohlasy jak publika, tak kritiků, a jen utvrdilo zpěvaččinu pozici nejvýraznějšího francouzského reprezentanta na evropské scéně. Mezi své idoly Zaz řadí mimo jiné Boba Marleyho, Ellu Fitzgerald, Richarda Bonu a Bobbyho McFerrina, velice často bývá spojována také se jménem legendy francouzského šansonu Edith Piaf.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Přes veškerou podobnost s těmito osobnostmi ale Zaz zůstává bezesporu svá a originální, o čemž vás bezesporu přesvědčí hlavně z pódia. A třeba z toho v brněnské hale Vodova již 1. prosince.

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Mladí ladí jazz 2019: Na koho lákají letos?

  Mezinárodní festival Mladí ladí jazz již podesáté rozproudí jarní hudební Prahu a představí muzikanty a formace, kteří odvážně otevírají jazzové škatulky nejrůznějším hudebním žánrům. Podívejte se na hlavní program, předprodej vstupenek je již zahájen.

 • Foto: Big Daddy Wilson, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 4. 2. 2019

  Americký bluesman Big Daddy Wilson zahrál se svojí doprovodnou kapelou skvělý koncert v Bounty Rock Café v Olomouci. A z tohoto vystoupení, kdy se bavili nejen posluchači, ale i samotní muzikanti, vám přinášíme fotoreport.

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!