Zaz v Česku poprvé na vlastním

Miláček Francie přiveze do Česka písně ze svého úspěšného druhého alba na dlouho očekávaný samostatný koncert.

Francouzská zpěvačka Zaz Francouzská zpěvačka Zaz Zdroj: aktuality.sk

Zaz. To je umělecké jméno šarmantní francouzské zpěvačky, která se díky svému podmanivému hlasu a energickému jevištnímu projevu stala miláčkem publika po celé Evropě. To české ji mělo možnost poprvé zaznamenat na hlavní stage festivalu Colours of Ostrava 2012, kde její koncert zaznamenal takový úspěch, že napřesrok byla pozvána znovu a svým nespoutaným vystoupením ovládla i ročník 2014. Třetím českým “zářezem“ této francouzské divy fúzující pop, rock, electroswing, šanson i jazz bude 1. prosince koncert v brněnské hale Vodova.

Isabelle Geffroy, jak zní zpěvaččino občanské jméno, vystudovala na hudební škole a po jejím absolvování sbírala nejrůznější zkušenosti v kapelách zaměřených především na jazz a blues. S těmi sice procestovala rozličné kouty světa od Baskicka přes Casablancu až po Sibiř, zásadním zlomem v její kariéře bylo ovšem až setkání s Kéredine Soltanim, který je autorem zpěvaččina největšího hitu Je veux. Po letitém hledání vlastní umělecké identity našli pro Zaz tu správnou cestu a natočili společně debutovou desku pojmenovanou jednoduše – Zaz. Většinu skladeb zpěvačka složila sama, na vzniku další části materiálu se autorsky podílel například písničkář Raphael Haroche. Debut zaznamenal obrovský úspěch – prodalo se ho témeř dva miliony – a ze ZAZ udělal francouzskou národní hrdinku.

 

 

I druhé album Recto verso si vysloužilo kladné ohlasy jak publika, tak kritiků, a jen utvrdilo zpěvaččinu pozici nejvýraznějšího francouzského reprezentanta na evropské scéně. Mezi své idoly Zaz řadí mimo jiné Boba Marleyho, Ellu Fitzgerald, Richarda Bonu a Bobbyho McFerrina, velice často bývá spojována také se jménem legendy francouzského šansonu Edith Piaf.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Přes veškerou podobnost s těmito osobnostmi ale Zaz zůstává bezesporu svá a originální, o čemž vás bezesporu přesvědčí hlavně z pódia. A třeba z toho v brněnské hale Vodova již 1. prosince.

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Broadbent zahrál placatkou, Cannon zněl spíš jako dělo

  Říjen je každoročně ročním obdobím, které fandí blues. Ani letos tomu není jinak a fanoušci tohoto žánru se dočkali hned dvoukoncertu v jeden večer. V Lucerna Music Baru zahrál britský předskokan Jack Broadbent a poté Američan Toronzo Cannon s kapelou. Tak rozdílní hudebníci se snad na pódiu sejít nemohli...

 • Iva Bittová a Ensemble Opera Diversa Transylvánie vystoupí v divadle Komedie

  Divadlo Komedie pod křídly Městských divadel pražských chystá při svém comebacku hudební zážitek - prvními vzácnými hosty v divadle Komedie budou zpěvačka, herečka a houslistka Iva Bittová a Ensemble Opera Diversa.

 • Letošní podzim bude ve znamení blues

  Letošní podzim bude pro fanoušky dobré hudby požehnáním. Do České republiky se chystají bluesové legendy první velikosti i vycházející hvězdy tohoto žánru.

 • Foto: Eric Steckel, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 4. 10. 2018

  Eric Steckel – kytarový virtuos z USA, který vydal již ve svých 11 letech první album! Tak to jste měli slyšet! A vidět! V olomouckém blues-rockovém klubu to pořádně rozbalil i se svými spoluhráči. Na bubny úžasný Ruud Gielen a na basu Jos Kamps. Přinášíme z této akce foroteport.

Další podobné články