Arakain s Luckou rozpálili Kladno na 66,6 stupňů

V sobotu 28. dubna v kladenském domě kultury odehráli Arakain v rámci XXX Best of Tour 2012 tříhodinovou show, při které se za mikrofonem střídal současný zpěvák Honza Toužimský s Lucií Bílou. Jako předkapela vystoupili Absolut Deafers.

Honza Toužimský Honza Toužimský Foto: Jana Wiesnerová

Původně poslední zastávka na dlouhé šňůře, Dům Kultury v Kladně, v sobotu odolával těžkému metalovému náporu. V zenitu rozpáleného odpoledne tak mohl náhodný kolemjdoucí spatřit před halou dlouhovlasáče pařící se v džínových bundách a kožených kalhotách, jev v tomto městě zcela nevídaný.

2012 04_28_Absolut_Deafers

Koncert se uskutečnil i přesto, že minulý víkend Lucie Bílá podstoupila operaci. Plán turné tím tedy utrpěl minimálně, koncert v Klatovech se přesunul na pátek 4. května. Ani tím však nekonečná šňůra nekončí, Arakain potvrdili, že s Luckou vystoupí ještě ve Vizovicích na Masters of Rock.

Večer nakopla smečka Absolut Deafers. Klasickou heavy metalovou dvoukytarovku velmi neotřelým způsobem okořenil zpívající basák Honza Jašek, krycím jménem Joker. Plynule přecházel mezi klasickým zpěvem a řvaním, přičemž si při obojím držel velmi precizní intonaci. Na předkapelu velmi zajímavá práce, ale jak frontman sám řekl, fanoušci si přišli na Arakain, proto to po chvilce Deafers zabalili a dali prostor hlavním protagonistům.

Po zhlédnutí reklam partnerů turné na přistavených obrazovkách začal dav vyřvávat oblíbené „co je“. Odpočítávadlo odklepalo pět vteřin a obrazovky fanoušky vrátily do osmdesátých let, kdy bylo možné ve zprávách slyšet první televizní zmínku o kapele.

Sál po čtyřech odklepáních vybuchl. Jestli v Klementinu padaly teplotní rekordy, nebylo to nic v porovnání s kladenským kulturákem. Tady ryska rtuťového teploměru musela ukazovat jasných 66,6 stupňů Celsia. Do světel rozpálených reflektorů se vehnala kapela a začala do toho pekla ještě přilívat olej.

Když do toho zpěvák Honza Toužimský prohlásil, že show bude trvat tři hodiny, málokdo uvěřil, že se kapele podaří udržet si energii až do konce. Věřte nebo ne, podařilo se. Koncert byl rozdělen na tři části, mezi kterými se jak kapela, tak propocení fanoušci šli vyvětrat a zchladit pěnivým mokem. V první části se mikrofonu ujal Honza a představil nám nejstarší počiny v dějinách kapely.

2012 04_28_Lucie_Bila

Po pivní pauze se pokračovalo v průletu historií a na pódium vešla za mohutných ovací Lucie Bílá. Zpočátku si občas nenápadně sáhla na břicho, bylo vidět, že ještě není úplně v pořádku, ale během chvíle na všechno zapomněla a naplno se ponořila do metalové extáze.

Songy prokládala vtipy, hecováním davu a skládáním poklon zbytku kapely. Na závěr této části si pozvala Honzu, aby si spolu střihli dueta. Publikum se cítilo být přítomno na jevišti, komunikace byla z obou stran neuvěřitelná.

Ve třetí části ze za mikrofon vrátil opět Honza a pro změnu si pozval Lucku, opět za šíleného řevu všech zúčastněných. Ta se nechala slyšet, že Arakain miluje a nikdy nebyla na pódiu šťastnější než právě s nimi.

Utrousila i poznámku o tom, že jí k této spolupráci Ondřej Soukup řekl, že s Arakain začala a že s nimi rovněž skončí. Soudě podle reakcí by fanoušci nemohli být šťastnější, kdyby se tak stalo.

Po nejnovějších kusech z alb Restart a Homo Sapiens si publikum vytleskalo další dva přídavky, přičemž se v prvním s Luckou rozloučilo skladbou Dlouhá noc, která už ten večer zněla podruhé. Na závěr večera zaznělo z pódia, že „tuhle akci budeme muset někdy zopakovat“. Když k tomu dojde, budeme se těšit.       

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nová deska Amon Amarth se blíží

  Jedenáctá řadová deska Berserker severských Amon Amarth vyjde co nevidět. Kapela, která letos v létě vystoupí na plzeňském Metalfestu, přivítá nový přírůstek už v květnu. Amoni ze zbrusu nové desky sdíleli i první ochutnávku Raven’s Flight.

 • Rammstein po letech vydali novou muziku

  Na nový materiál si fanoušci museli počkat deset let. Výsledek však stojí za to.

 • Def Leppard s Whitesnake vrátí Prahu do osmdesátých let

  Pražská O2 arena zažije v červnu dvojkoncert, jaký nemá obdoby. Během jednoho večera se představí hned dva velikáni rockové historie. Oba pocházejí z Anglie a oba zažili svou největší slávu na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy prodávali miliony alb a hráli pro plné stadiony.

 • Adam Bomb se vrátí do Prahy

  V rámci aktuálního evropského turné se v pražském klubu Modrá Vopice se svou dynamickou show plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů představí veterán newyorské klubové scény - zpěvák a kytarista Adam Bomb. Jeho nenapodobitelná pódiová prezentace je tuzemskému publiku dobře známa, není tedy divu, že po čtyřech letech půjde o netrpělivě očekávaný návrat.