KISS převálcovali pražskou O2 arenu Doporučený

Americká rocková legenda KISS přijela do Čech po dvou letech se svou nezapomenutelnou show ke svému 40. výročí. Hlasitým večerem burácely především staré a osvědčené vypalovačky, které ale doprovázely známé prvky každého správného KISSáckého vystoupení.

KISS předvedli v Praze svoje slavné vystoupení KISS předvedli v Praze svoje slavné vystoupení Zdroj: Anna Žáková, Musicweb.cz

KISS, kapela, která položila velmi významný pilíř při stavbě rock and rollového monumentu, navštívila v pondělí 8. června svojí českou KISS Army. Že se ve městě něco děje, bylo patrné již od časných odpoledních hodin, protože se k pražské O2 aréně stahovali pomalovaní fandové ze všech možných stran a aréna tak byla v obležení již dobrých pár hodin před začátkem koncertu.

Uvnitř samotné O2 arény začala panovat patřičná koncertní atmosféra, jakmile se dovnitř dostali první nadšenci. Za pódiem probleskovala dvě obří loga KISS Army a z reproduktorů se linuly tóny známých rockových klasik. Krátce před osmou hodinou se na stage vrhla slibná předkapela The Dead Daisies se svým tři čtvrtě hodinovým setem. Tato americko-australská superkapela nehrála vůbec špatně, nutno však podotknouti, že se od bývalých členů Guns N' Roses, Whitesnake či Mötley Crüe dalo čekat trochu víc.

Po The Dead Daisies pódium zahalila obří plachta s logem hlavní hvězdy večera a čekání na legendu mohlo započít. Všechna čest bedňákům. Stage pro Kiss bylo totiž připraveno během pouhé půl hodiny, a tak se krátce po deváté z reproduktoru ozvaly tóny písně Rock and Roll od Led Zeppelin – tedy znamení, že show již brzy vypukne.

A vypukla! Sálem se rozezněl tak dlouho očekávaný slogan: „You wanted the best, you got the best. The hottest band in the world, Kiss!" a černá plachta spadla. Prahu ovládly tóny písně Detroit Rock City a O2 arénu zachvátilo šílenství. Kiss podávali výborný energický výkon a díky obřím obrazovkám viděl představení naprosto každý divák. Následoval kousek z první desky Deuce, který byl vzápětí vystřídán Psycho Circusem. Jeho refrén s pokřikem „Welcome to the show" musel snad být, díky fanouškům, slyšet až někam do Karlína.

Po skvěle zahraném Circusu zpěvák Paul Stanley rozdělil publikum na dvě poloviny, které tak na střídačku nechal skandovat. Těžko říct, která polovina vyhrála. I Stanley se na nějaké posuzování vykašlal, vřele ocenil výkony všech přítomných a s chutí spustil Creatures of the Night. Tu vystřídaly písně I Love It Loud a War Machine, která se neobešla bez tradičního plivání ohně, které basák Gene Simmons zvládl jako vždy na výbornou.

 

 

Další kousek, Do You Love Me, doprovázelo promítání starých fotek Kissáků. Fanoušci tak mohli zavzpomínat například na mrtvého bubeníka Erica Carra či éru, kdy kapela nenosila masky. Dost však bylo nostalgie, rocková lavina se nezadržitelně řítila dál pomocí písně z roku 2012, Hell or Hallelujah, po které kytarista Tommy Thayer spustil ohňostroj ze své kytary a přihlížející si tak mohli v seznamu odškrtnout další nevypustitelný prvek koncertu.

Paul Stanley průběžně oceňoval podporu svých fanoušků, avšak po písních Calling Dr. Love a Lick It Up se pódia zmocnil opět Gene se svým basovým sólem. A došlo i na plivání krve! Následně se basák vznesl vysoko na plošinu nad pódium a přišlo, co přijít muselo: God of ThunderDalší vypalovačka následně překvapila všechny, kteří před koncertem na internetu viděli plánovaný play list: místo očekávané Parasite Kiss zahráli Cold Gin. Bod pro kapelu, provedení parádní. Rozpálené publikum se poté dočkalo i písně Love Gun, na kterou se Paul Stanley převezl svojí kladkou na plošinu uprostřed davu fanoušků. Tam vydržel až do začátku poslední písničky, Black Diamond, po které se skupina krátce rozloučila.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Co by to však bylo za koncert bez přídavku! Řev a aplaus celé O2 areny přivolal Kiss velmi rychle zpátky, a tak zazněl krátký druhý set v podobě Shout It Out Loud, profláklé I Was Made For Loving You a klasiky, bez které by koncert Kiss nebyl koncertem Kiss: Rock and Roll All NiteAle všeho dobrého s mírou. Nakonec tedy vystřelily konfety a ohňostroj, Paul Stanley roztřískal o podlahu kytaru a Kiss se rozloučili. Poté se ještě na obrazovkách objevil nápis „KISS loves you Prague" a nezbývalo, než se odebrat zchladnout ven do deště.

Kissáci tak jednou opět Čechům dokázali, že jejich věk je jen tak v něčem nezadrží. A ačkoliv v pondělí nepředvedli nic nového, všem předvedli, že staré klasiky umí podat lépe než kdokoli jiný.  Rock and roll prostě ještě zdaleka neumírá.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.

 • Metalová smršť v čele s Betraying The Martyrs dorazí už v neděli do Prahy

  Březen ve znamení koncertů - tímto heslem se řídí francouzská metalová kapela Betraying The Martyrs, jejíž kroky povedou i do České republiky. Stane se tak v neděli 18. března a řežba to bude určitě pořádná.

 • Epica vydala poslední video z trilogie klipů k novému EP

  Ikona symfonického metalu, skupina Epica, představila poslední z trilogie animovaných klipů k písním z nového EP The Solace System. Klipem Decoded Poetry se tak uzavřel příběh, jehož hrdiny byly animované postavičky stylizované jako členové kapely.

 • Legendární Abraxas se rozjeli na turné

  Příznicvci české rockové kapely Abraxas mohou zajásat, neboť vyrazila na turné. Podle ohlasů na zatím odehrané koncerty (na oficiálním webu skupiny) jim to parádně šlape a není radno si koncert ve vašem či sousedním městě nechat ujít.

Další podobné články