Kytarista Popa Chubby odehrál v Praze hendrixovsky divoký koncert

Jméno Jimiho Hendrixe by se jistě nemělo brát nadarmo, nicméně po shlédnutí včerejšího koncertu amerického kytaristy Popa Chubbyho zůstaly jistě v nejednom posluchači dojmy, jaké mívali návštěvníci koncertů právě tohoto kytarového velikána v šedesátých letech. Popa Chubby zkrátka odehrál úžasný rockový koncert.

Popa Chuby v Lucerna Music Baru 14.března 2012 Popa Chuby v Lucerna Music Baru 14.března 2012 Eva Makovská, Musicweb.cz

Když se po deváté hodině večer v pražském klubu Lucerna Music Bar vysoukal na pódium postavou velmi zavalitý kytarista Popa Chubby spolu se členy svého tria, nikdo by netipoval, co se začne zanedlouho v klubu odehrávat. A už rozhodně by si nikdo nevsadil, že tento mohutný muž s mnoha tetováními dokáže svýma velkýma rukama hrát na kytaru tak technicky přesně a přitom zároveň natolik procítěně.

Nejednalo se zkrátka o koncert nějakého přihlouplého kytarového exhibicionisty, přesto však se posluchači v klubu dočkali permanentní smrště divokých sól a tónů, jimiž Popa Chubby dokazoval, že hráčskou techniku zvládá a má ji v malíku.

Zazněla i slavná píseň kytaristy Jimiho Hendrixe - Hey Joe

Co se týče repertoáru, stavěl ho Popa Chubby částečně na svých skladbách, zejména z posledního alba Back To New York, ale nabídl divákům i mnoho předělávek různých slavných hitů. Prostřednictvím skladby Hey Joe uctil například již zmíněného Jimiho Hendrixe, došlo však také na připomínku skupiny Led Zeppelin a jiných kapel - zazněl například i slavný rockový standard Going Down.

Celkový koncept koncertu tedy nabídl velmi slušnou show bluesrockového až hardrockového charakteru. V rámci živého vystoupení se tedy jednalo o zajímavý zážitek, který překvapil svojí hudební pestrostí bez zbytečných a nudných klišé, která se jinak někdy vyskytují na Chubbyho deskách.

Popa Chubby se předvedl nejen jako zdatný kytarista, troufl si i na post bubeníka

2012 03 14 Popa Chubby 2Na závěr koncertu vystrnadil Popa Chubby bubeníka z jeho postu a sám zasedl za bubny, čímž opět všechny přítomné překvapil. Pravdou je, že Chubbyho bubenické schopnosti sice nedosahovaly kvalit jeho spoluhráče, ale pro diváky to bylo zajímavé ozvláštnění, kterými byl celý koncert prošpikován.

Po bouřlivém potlesku a opětovném návratu na pódium po takřka dvouhodinovém koncertu zazněla i slavná balada Over the Rainbow, po které následovala jako bonus zřejmě nejpodivnější skladba celého vystoupení. Přeci jen při sledování zpívajícího obra v saku s nálepkami Hells Angels, jak zpívá Halelujá do bluesrockově znějícího standardu, si nejeden člověk v klubu musel připadat minimálně zvláštně.

Popa Chubby se během této písně s publikem rozloučil a odešel si sednout ke stolu, zbytek kapely dokončil skladbu jen basou a bicími a zakončili tento nevšední rockový večer.

Prohlédněte si také fotogalerii koncertu od Evy Makovské

Hodnocení koncertu se jeví jako spíše pozitivní. Během vystoupení se sice projevovaly někdy technické problémy týkající se zvuku, které způsobovaly občas nesrozumitelnost textů, ale to byla jen jedna z mála vad na kráse. Dojem z příjemně stráveného večera setrvává a naopak i vybízí k návštěvě koncertu tohoto doslova rockového dinosaura, až sem snad opět příště zavítá.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Shayny Steele

  Kořeny jedné z nejlepších newyorských gospelových a soulových zpěvaček sahají do města Biloxi, které leží blízko New Orleansu a má bohatou bluesovou historií. Shayna Steele vyrůstala v rasově smíšené rodině a podobně jako řada hvězd začínala coby doprovodná zpěvačka, nyní působí nejen v jedné věhlasné kapele. Pojďte do Paláce Akropolis 10. března na její sólový koncert! 

 • Soutěžte o 3x2 lístky na Respect festival

  Polovina června znovu otevírá bránu do světa hudby z různých koutů celé Země, a tím je Respect festival, který tentokrát proběhne o víkendu 15. a 16. června. Pokud chcete zažít neopakovatelnou atmosféru, seznámit se s hudbou z různých koutů světa a s různými žánry, chcete vzít s sebou i děti, pak je tento festival dělaný přímo pro vás! Naše redakce už nyní vyhlašuje soutěž o lístky!

 • Musicweb: Ohlédnutí za hudebním rokem 2018

  Je to tak. Jsme na samotném konci roku 2018 a poslední den nás vybízí kromě radovánek i k zamyšlení, jaký byl uplynulý rok, případně jaký bude ten následující. Pojďme se podívat na zajímavé hudební události roku 2018.

Další podobné články