Kytarista Popa Chubby odehrál v Praze hendrixovsky divoký koncert

Jméno Jimiho Hendrixe by se jistě nemělo brát nadarmo, nicméně po shlédnutí včerejšího koncertu amerického kytaristy Popa Chubbyho zůstaly jistě v nejednom posluchači dojmy, jaké mívali návštěvníci koncertů právě tohoto kytarového velikána v šedesátých letech. Popa Chubby zkrátka odehrál úžasný rockový koncert.

Popa Chuby v Lucerna Music Baru 14.března 2012 Popa Chuby v Lucerna Music Baru 14.března 2012 Eva Makovská, Musicweb.cz

Když se po deváté hodině večer v pražském klubu Lucerna Music Bar vysoukal na pódium postavou velmi zavalitý kytarista Popa Chubby spolu se členy svého tria, nikdo by netipoval, co se začne zanedlouho v klubu odehrávat. A už rozhodně by si nikdo nevsadil, že tento mohutný muž s mnoha tetováními dokáže svýma velkýma rukama hrát na kytaru tak technicky přesně a přitom zároveň natolik procítěně.

Nejednalo se zkrátka o koncert nějakého přihlouplého kytarového exhibicionisty, přesto však se posluchači v klubu dočkali permanentní smrště divokých sól a tónů, jimiž Popa Chubby dokazoval, že hráčskou techniku zvládá a má ji v malíku.

Zazněla i slavná píseň kytaristy Jimiho Hendrixe - Hey Joe

Co se týče repertoáru, stavěl ho Popa Chubby částečně na svých skladbách, zejména z posledního alba Back To New York, ale nabídl divákům i mnoho předělávek různých slavných hitů. Prostřednictvím skladby Hey Joe uctil například již zmíněného Jimiho Hendrixe, došlo však také na připomínku skupiny Led Zeppelin a jiných kapel - zazněl například i slavný rockový standard Going Down.

Celkový koncept koncertu tedy nabídl velmi slušnou show bluesrockového až hardrockového charakteru. V rámci živého vystoupení se tedy jednalo o zajímavý zážitek, který překvapil svojí hudební pestrostí bez zbytečných a nudných klišé, která se jinak někdy vyskytují na Chubbyho deskách.

Popa Chubby se předvedl nejen jako zdatný kytarista, troufl si i na post bubeníka

2012 03 14 Popa Chubby 2Na závěr koncertu vystrnadil Popa Chubby bubeníka z jeho postu a sám zasedl za bubny, čímž opět všechny přítomné překvapil. Pravdou je, že Chubbyho bubenické schopnosti sice nedosahovaly kvalit jeho spoluhráče, ale pro diváky to bylo zajímavé ozvláštnění, kterými byl celý koncert prošpikován.

Po bouřlivém potlesku a opětovném návratu na pódium po takřka dvouhodinovém koncertu zazněla i slavná balada Over the Rainbow, po které následovala jako bonus zřejmě nejpodivnější skladba celého vystoupení. Přeci jen při sledování zpívajícího obra v saku s nálepkami Hells Angels, jak zpívá Halelujá do bluesrockově znějícího standardu, si nejeden člověk v klubu musel připadat minimálně zvláštně.

Popa Chubby se během této písně s publikem rozloučil a odešel si sednout ke stolu, zbytek kapely dokončil skladbu jen basou a bicími a zakončili tento nevšední rockový večer.

Prohlédněte si také fotogalerii koncertu od Evy Makovské

Hodnocení koncertu se jeví jako spíše pozitivní. Během vystoupení se sice projevovaly někdy technické problémy týkající se zvuku, které způsobovaly občas nesrozumitelnost textů, ale to byla jen jedna z mála vad na kráse. Dojem z příjemně stráveného večera setrvává a naopak i vybízí k návštěvě koncertu tohoto doslova rockového dinosaura, až sem snad opět příště zavítá.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 1x2 lístek na koncert Andreya Triany na Mladí ladí jazz

  Zahájení festivalu Mladí ladí jazz letos patří Andreye Trianě, fenomenální londýnské zpěvačce, která už v teenagerském věku vsadila vše na jednu kartu: její vášeň k hudbě. Velmi záhy ji objevili a ke spolupráci vyzvali taková producentská jména jako Bonobo (producent její první desky u Ninja Tune) nebo Flying Lotus. Do pražské Archy přiveze Andreya Triana 30. března vedle skvělé kapely také svoje třetí album Life In Colour.

 • Foto: Al Di Meola, Reduta, Olomouc, 20. 3. 2019

  Excelentní světový kytarista Al Di Meola odehrál v olomoucké Redutě úžasný koncert. Představil zde své nové album Opus & More 2019, ale nechyběly ani jeho starší známé skladby. Na akordeon jej doprovázel Fausto Beccalossi a na klavír Kemuel Roig. Koukněte na fotoreport z tohoto mimořádného a strhujícího koncertu.

 • Nicolay Ramm: 7 sportovních songů, u kterých se pobavíte

  Sport a hudba. Když sportovec trénuje, zapne si oblíbenou muziku do sluchátek. Když fanoušek fandí, v areálech nebo na stadionech hrají například nestárnoucí We Are the Champions. Ale co když si jeden komik vezme na paškál rovnou několik sportovců a konkrétních sportů a v hudebních klipech si z nich vystřelí? Pokud sledujete zimní sporty, jméno Nicolaye Ramma by vám nemělo uniknout.

 • Jacob Banks a jeho soulový hlas zazní poprvé v Praze

  V roce 2018 britský soulový zpěvák Jacob Banks patřil k ozdobám festivalu Colours of Ostrava, letos si jeho procítěný hluboký hlas užije také Praha, kde představí naživo debutovou desku Village, která vyšla loni v listopadu.