Kytarista Popa Chubby odehrál v Praze hendrixovsky divoký koncert

Jméno Jimiho Hendrixe by se jistě nemělo brát nadarmo, nicméně po shlédnutí včerejšího koncertu amerického kytaristy Popa Chubbyho zůstaly jistě v nejednom posluchači dojmy, jaké mívali návštěvníci koncertů právě tohoto kytarového velikána v šedesátých letech. Popa Chubby zkrátka odehrál úžasný rockový koncert.

Popa Chuby v Lucerna Music Baru 14.března 2012 Popa Chuby v Lucerna Music Baru 14.března 2012 Eva Makovská, Musicweb.cz

Když se po deváté hodině večer v pražském klubu Lucerna Music Bar vysoukal na pódium postavou velmi zavalitý kytarista Popa Chubby spolu se členy svého tria, nikdo by netipoval, co se začne zanedlouho v klubu odehrávat. A už rozhodně by si nikdo nevsadil, že tento mohutný muž s mnoha tetováními dokáže svýma velkýma rukama hrát na kytaru tak technicky přesně a přitom zároveň natolik procítěně.

Nejednalo se zkrátka o koncert nějakého přihlouplého kytarového exhibicionisty, přesto však se posluchači v klubu dočkali permanentní smrště divokých sól a tónů, jimiž Popa Chubby dokazoval, že hráčskou techniku zvládá a má ji v malíku.

Zazněla i slavná píseň kytaristy Jimiho Hendrixe - Hey Joe

Co se týče repertoáru, stavěl ho Popa Chubby částečně na svých skladbách, zejména z posledního alba Back To New York, ale nabídl divákům i mnoho předělávek různých slavných hitů. Prostřednictvím skladby Hey Joe uctil například již zmíněného Jimiho Hendrixe, došlo však také na připomínku skupiny Led Zeppelin a jiných kapel - zazněl například i slavný rockový standard Going Down.

Celkový koncept koncertu tedy nabídl velmi slušnou show bluesrockového až hardrockového charakteru. V rámci živého vystoupení se tedy jednalo o zajímavý zážitek, který překvapil svojí hudební pestrostí bez zbytečných a nudných klišé, která se jinak někdy vyskytují na Chubbyho deskách.

Popa Chubby se předvedl nejen jako zdatný kytarista, troufl si i na post bubeníka

2012 03 14 Popa Chubby 2Na závěr koncertu vystrnadil Popa Chubby bubeníka z jeho postu a sám zasedl za bubny, čímž opět všechny přítomné překvapil. Pravdou je, že Chubbyho bubenické schopnosti sice nedosahovaly kvalit jeho spoluhráče, ale pro diváky to bylo zajímavé ozvláštnění, kterými byl celý koncert prošpikován.

Po bouřlivém potlesku a opětovném návratu na pódium po takřka dvouhodinovém koncertu zazněla i slavná balada Over the Rainbow, po které následovala jako bonus zřejmě nejpodivnější skladba celého vystoupení. Přeci jen při sledování zpívajícího obra v saku s nálepkami Hells Angels, jak zpívá Halelujá do bluesrockově znějícího standardu, si nejeden člověk v klubu musel připadat minimálně zvláštně.

Popa Chubby se během této písně s publikem rozloučil a odešel si sednout ke stolu, zbytek kapely dokončil skladbu jen basou a bicími a zakončili tento nevšední rockový večer.

Prohlédněte si také fotogalerii koncertu od Evy Makovské

Hodnocení koncertu se jeví jako spíše pozitivní. Během vystoupení se sice projevovaly někdy technické problémy týkající se zvuku, které způsobovaly občas nesrozumitelnost textů, ale to byla jen jedna z mála vad na kráse. Dojem z příjemně stráveného večera setrvává a naopak i vybízí k návštěvě koncertu tohoto doslova rockového dinosaura, až sem snad opět příště zavítá.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Blues Alive, Dům kultury, Šumperk, 15. 11. 2018

  Tak to je pecka! Festival Blues Alive získal nejprestižnější světové žánrové ocenění nazvané Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019! Cenu uděluje americká nadace Blues Foundation, přední světová organizace, která se snaží ocenit, uchovat a propagovat blues. Tohle úžasné překvapení na nás čekalo hned první večer.

 • Foto: Michael Schenker Fest, Roxy, Praha, 14. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreport z koncertu Michael Schenker Fest, který se konal v pražském klubu Roxy. Koncert proběhl v rámci turné k novému albu Resurrection, které nahrál německý metalový kytarista Michael Schenker se svojí kapelou, která v současné době nese název Michael Schenker Fest. Tato hvězdná sestava se pyšní 4 zpěváky, se kterými tento kytarista během své dlouhé kariéry spolupracoval. Graham Bonnet a Doogie White (oba též působili v kapele Rainbow), Robin McAuley a Gary Barden. Doprovodnou kytaru a klávesy obstaral Steve Mann, basu Chris Glen a za bicí se posadil Ted McKenna.

 • Foto: Maceo Parker, Měšťanská beseda, Plzeň, 15. 11. 2018

  Maceo Parker je uznávaný americký funkový a souljazzový saxofonista. Proslavil se především v 60. letech díky známému hudebníkovi Jamesovi Brownovi. Podívejte se na naši fotogalerii z plzeňské Měšťanské besedy.

 • Nik Bärtsch's Ronin: Rytmus jako smysl života

  Koncert Nika Bärtsche a jeho kapely Ronin, s níž se tento švýcarský skladatel a klavírista, stoupenec minimalismu a průkopník hudby rituálního groovu představil 14. listopadu v pražském Paláci Akropolis v rámci koncertní série Music Infinity, nabídl opojný hudební rituál nesoucí se na hypnotizujících polyrytmech.