Paul McCartney nadchnul Prahu Doporučený

Včerejší večer se zapíše do paměti všech fanoušků sira Paul McCartneyho, který historicky podruhé ve své dlouhé kariéře vystoupil v České Republice a jak jinak než nadchl svým koncertem v rámci One on One Tour vyprodanou O2 Arénu v Praze. 

Paul McCartney Paul McCartney Zdroj: www.tyden.cz

I přesto, že začátek koncertu byl plánován na 20 hodinu, začal koncert díky bezpečnostním opatřením na vstupu o 30 minut později oproti plánu. V půl deváté se hala ponořila do tmy a na pódium vystoupil legendární "brouk" Paul McCartney v doprovodu svých dlouhodobých kolegů ve složení Brian Ray - kytara a basa, Rusty Anderson - kytara, Wix Wickens - klávesy, perkuse a Abe Laboriel Jr. - bicí a pánové začali hned z ostra písní A Hard Day's Night, kterou Paul do setlistu pro toto turné zařadil poprvé od roku 1964.

Paul oděn do modrofialového saka beatlesovského střihu si ihned svým srdečným a bezprostředním chováním a svou roztomilou češtinou podmanil ochozy pražské arény, kteří ho odměňovali stejně srdečným potleskem a ovacemi. Následující skladba Save Us uvedla jeho poslední sólovou desku, kterou v rámci dvou a půl hodinového koncertu přestavil ještě dvakrát. Ano, čtete správně! Dvě a půl hodiny trvající koncert obsahoval celkem 38 písní z čehož 23 bylo od Beatles. Zazněly legendární hity Beatles a Wings, tak i raritní kousky jako In Spite of All the Danger z roku 1958. Během tohoto koncertu Paul, vyjma přestávky před přídavkem, ani jednou neopustil pódium, které bylo perfektně nasvícené včetně dvou pohyblivých video stěn a zvedací plošiny.

Jak už bývá jeho standardem, tak během koncertu měnil nástroje a dokazoval, že ve svých třiasedmdesáti letech není jen úžasný zpěvák s neustále mladistvým hlasem, ale také že je perfektní multiinstrumentalista ovládající basu, kytaru, ukulele a klavír. To samé dokazovala jeho "mladá skupina", která jeho nadčasovým skladbám dávala novou jiskru, ale zároveň nenarušovala samotnou podstatu písní. V rámci jeho vystoupení také došlo na vzpomínku na jeho drahocenou manželku Lindu, které věnoval píseň Maybe I´m Amazed, tak na jeho zesnulé kolegy Johna Lennona a George Harrisona. Píseň Something věnovaná právě Harrisonovi patřila mezi jeden z nejsilnějších okamžiků celého koncertu.
Paul McCartney také připravil nezapomenutelnou chvíli pro francouzský pár, kterým zprostředkoval na pódiu požádání o ruku, snad jen škoda, že se nejednalo o český pár. Jak se koncert chýlil ke svému konci Paul servíroval jeden větší hit za druhým. Band on the Run, Back in USSR nebo Live and Let Die s efektní pyro show. Pak už následovali hity Let it Be a Hey Jude, při kterých jihlo srdce nejednomu fanouškovi Beatles a svým zpěvem Paula doprovodila zcela vyprodaná aréna a ukončila tak základní část koncertu.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Po krátkém zastavení v zákulisí nastoupil Paul McCartney s českou vlajkou, kterou na pódiu doplnila také vlajka Velké Británie a duhová vlajka jako reakce na tragédii v americkém Orlandu. V přídavku bylo připraveno šest písní a jako první na řadu přišla píseň Yesterday. Písní Birthday se připomněl, že 18. června oslaví on sám své 74. narozeniny a celý přídavek zakončil písní The End.

I přesto, že se Paul McCartney do rocknrollového důchodu ještě nechystá, tak s největší pravděpodobností to bylo naposledy, co u nás koncertoval. Proto, kdo využil příležitosti shlédnout tuto koncertní událost letošního roku jistě odcházel z koncertu z nezapomenutelným zážitkem.

Setlist: 1.A Hard Day's Night, 2.Save Us, 3.Can't Buy Me Love, 4.Letting Go, 5.Temporary Secretary, 6.Let Me Roll It, 7.I've Got a Feeling, 8.My Valentine, 9.Nineteen Hundred and Eighty-Five, 10.Here, There and Everywhere, 11.Maybe I'm Amazed, 12.We Can Work It Out, 13.In Spite of All the Danger, 14.You Won't See Me, 15.Love Me Do, 16.And I Love Her, 17.Blackbird, 18.Here Today, 19.Queenie Eye, 20.New, 21.The Fool on the Hill, 22.Lady Madonna, 23.FourFiveSeconds, 24.Eleanor Rigby, 25.Being for the Benefit of Mr. Kite!, 26.Something, 27.Ob-La-Di, Ob-La-Da, 28.Band on the Run, 29.Back in the U.S.S.R., 30.Let It Be, 31.Live and Let Die, 32.Hey Jude - Přídavek: 33.Yesterday, 34.Hi, Hi, Hi, 35.Birthday, 36.Golden Slumbers,
37.Carry That Weight, 38.The End

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Lordi si v rámci podzimního turné podmaní Česko hned čtyřikrát

  Finská kapela Lordi se za čtvrt roku chystá na evropskou šňůru, na které bude propagovat nejnovější album Sexorcism. Výstřední a nezapomenutelní hudebníci, kteří v minulém týdnu vystoupili na tuzemském festivalu Masters of Rock, zavítají též do České republiky. Své fanoušky potěší rovnou ve čtyřech městech.

 • Foto: The Rolling Stones, Letiště Letňany, Praha, 4. 7. 2018

  Prohlédněte si unikátní fotografie z pražského koncertu The Rolling Stones, které byly pořízeny přímo z kotle pod pódiem.

  Pro své páté vystoupení v Praze si Stones tentokrát vybrali letňanské Letiště, na které přišlo bezmála 50 tisíc fanoušků této hudební legendy. A kapela své příznivce rozhodně nezklamala. Během více než dvou hodin dokázali, že navzdory svému věku nepatří rozhodně do starého železa a předvedli, jak má vypadat správná show. Na všech členech bylo vidět, že je společné hraní stále baví. Mick Jagger také několikrát během koncertu promluvil k publiku v češtině, a dokonce zazpíval kousek lidové písně "pec nám spadla". Celý koncert zakončili již tradičně největším a nejstarším hitem (I Can't Get No) Satisfaction, který ozdobil i ohňostroj.

 • Foto: Sons of Apollo, Futurum, Praha, 26. 6. 2018 - druhým pohledem

  Prohlédněte si fotoreport (pohledem druhého fotografa) z našlapaného koncertu progresivní metalové superskupiny Sons of Apollo, který se v úterý 26. června odehrál v zaplněném klubu Futurum na pražském Smíchově.

 • Paul McCartney vydá v září novou desku

  Sedmnácté sólové album vydá Paul McCartney 7. září a bude se jmenovat Egypt Station. McCartney vypustil do světa jako ochutnávku z připravované desky písně I Don’t Know a Come On to Me. Zároveň naznačil, že na podzim by mohl vyrazit na další turné.