Psychedelický večírek Uncle Acid & The Deadbeats

Prvního dubna přivítal Lucerna Music Bar britskou vintage-metalovou kapelu Uncle Acid & The Deadbeats, která v současné době na evropském turné představuje svou poslední desku Mind Control. Tento koncert byl druhou zastávkou Uncle Acid v České republice. Poprvé je fanoušci mohli vidět minulý rok v prosinci jako předkapelu legendárních Black Sabbath.

Uncle Acid & The Deadbeats Uncle Acid & The Deadbeats Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 Z poloviny zaplněný klub – převážně skalními fanoušky „Strýčka Kyseliny" – se dočkal první hudební produkce krátce po jednadvacáté hodině, kdy vystoupila v roli předkapely britská formace z Leedsu Black Moth a své role předskokana se zhostila velice statečně a hlavně tvrdě. Jejich směs punku, stoner rocku, metalu a grunge skvěle doplňovala svým zpěvem smyslná čarodějka Harriet Bevan, která se svým pronikavým až sténavým hlasem zakusovala hluboko pod kůži posluchačů. Kapela ve svém 30minutovém setu představila debutovou desku The Killing Jar a přidala také novinku z připravovaného alba, které by mělo vyjít v září tohoto roku. Fanoušci se odvděčili potleskem.

Po nevyhnutelné půlhodinové přestavbě podia zhasla světla a sálem se začala prolínat démonická hudba, která ohlašovala příchod kvarteta Uncle Acid & The Deadbeats. Kapela z Cambridge, která debutovala roce 2010 ve složení Kevin Starrs (solová kytara a zpěv), Yotam Rubinger (kytara a zpěv), Itamar Rubinger (bicí) a Dean Millar (basa), se ihned chopila svých nástrojů a začala svou tvrdou, nekompromisní psychedelickou show. Hodinový koncert otevřela doublem Mt. Abraxas a Mind Crawler z posledního alba Mind Control (2013) a všem bylo jasné, že se bude jednat o ďábelsky hlasitou show. Následovala píseň Crystal Spiders z debutu Volume 1 (2010), následovaná dalším doublem, tentokrát z druhého alba Blood Lust (2012), ze kterého zazněla mj. asi jejich nejlepší skladba Deaths Door. V základní části koncertu zaznělo 9 písní, a poté kapela přidala další 3 skladby. Nejvíce písní kapela čerpala z druhého a třetího alba, se kterými se dostala do širšího povědomí posluchačů.

 

Prohlédněte si také Fotogalerii z koncertu

 

Po hudební stránce není kapele co vytknout. Formace čerpá inspiraci hlavně z 60. a 70. let. Jsou zde slyšet hlavně sabbatovské riffy a postupy, vazbící kytary a punkové pasáže. Pomalý depresivní rytmus se střídá se zběsilým tempem. K tomu přidejte šílené texty, které vypráví o všem, co je pro normálního člověka šokující, zakázané, nepřípustné, navíc zpívané ve většině případů dvojhlasem či trojhlasem, což dodává sdělení na síle. Vše je navíc doprovázeno psychedelickou projekcí rychle se střídajích záběrů na drogové večírky pod vlivem LSD, společenských nepokojů, laciného černobílého porna, záběrů z válek, což korunuje psychopat a vrah Charles Manson v kontrastu se záběry na pravou idylickou americkou rodinu. Ze všeho vám vyjde koktejl, který nenechá nikoho napokoji. Opět kontroverzní spojení, jenž funguje naprosto bezchybně. Snad jediné co kazilo celkový posluchačský zážitek byla hlasitost nástrojů, která chvílemi totálně přebíjela zpěv, což k tomuto stylu tak nějak patří.

Sečteno a podtrženo: vynikající koncert mladých skupin, které pokračují v sabbatovském stylu a nejsou jim cizí kontroverzní témata. Doufejme, že to nebyla jejich poslední česká zastávka.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Kamarád Jonny Lang hojně sóloval

  Americký kytarista a zpěvák Jonny Lang vystoupil v Praze v Lucerna Music Baru a představil nejnovější desku nazvanou Signs. Přátelsky milý kytarový virtuos odměnil publikum technicky vynikající hrou.

 • Foto: Jonny Lang, Lucerna Music Bar, 13. 11. 2017

  Do naší republiky poprvé zavítal americký bluesman Jonny Lang.

 • Foto: Candy Dulfer, Lucerna Music Bar, 6. 11. 2017

  Candy Dulfer se po roce opět vrátila na pódium pražského Lucerna Music Baru, kde představila svou kapelu s novými vokalisty, posílenou dvěma klávesisty a novým bubeníkem. Candy s touto skvěle šlapající nadupanou partou předvedla vyprodanému sálu energickou show, dokázala okmažitě strhnout a nadchnout fanoušky. Potvrdila, stále ve skvělé formě, své jedinečné instrumentální hráčské schopnosti impozantně gradovanými sóly. Svým nadšením a upřímnou bezprostředností si získala roztančené publikum. Nemohly chybět hity jako Pick up the pieces, Sax a gogo, Lily was here, What you do (when the music hits), California love... Tento koncert plný pozitivní energie stál rozhodně za návštěvu! Atmosféru si můžete připomenout ve fotogalerii.