Psychedelický večírek Uncle Acid & The Deadbeats

Prvního dubna přivítal Lucerna Music Bar britskou vintage-metalovou kapelu Uncle Acid & The Deadbeats, která v současné době na evropském turné představuje svou poslední desku Mind Control. Tento koncert byl druhou zastávkou Uncle Acid v České republice. Poprvé je fanoušci mohli vidět minulý rok v prosinci jako předkapelu legendárních Black Sabbath.

Uncle Acid & The Deadbeats Uncle Acid & The Deadbeats Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 Z poloviny zaplněný klub – převážně skalními fanoušky „Strýčka Kyseliny" – se dočkal první hudební produkce krátce po jednadvacáté hodině, kdy vystoupila v roli předkapely britská formace z Leedsu Black Moth a své role předskokana se zhostila velice statečně a hlavně tvrdě. Jejich směs punku, stoner rocku, metalu a grunge skvěle doplňovala svým zpěvem smyslná čarodějka Harriet Bevan, která se svým pronikavým až sténavým hlasem zakusovala hluboko pod kůži posluchačů. Kapela ve svém 30minutovém setu představila debutovou desku The Killing Jar a přidala také novinku z připravovaného alba, které by mělo vyjít v září tohoto roku. Fanoušci se odvděčili potleskem.

Po nevyhnutelné půlhodinové přestavbě podia zhasla světla a sálem se začala prolínat démonická hudba, která ohlašovala příchod kvarteta Uncle Acid & The Deadbeats. Kapela z Cambridge, která debutovala roce 2010 ve složení Kevin Starrs (solová kytara a zpěv), Yotam Rubinger (kytara a zpěv), Itamar Rubinger (bicí) a Dean Millar (basa), se ihned chopila svých nástrojů a začala svou tvrdou, nekompromisní psychedelickou show. Hodinový koncert otevřela doublem Mt. Abraxas a Mind Crawler z posledního alba Mind Control (2013) a všem bylo jasné, že se bude jednat o ďábelsky hlasitou show. Následovala píseň Crystal Spiders z debutu Volume 1 (2010), následovaná dalším doublem, tentokrát z druhého alba Blood Lust (2012), ze kterého zazněla mj. asi jejich nejlepší skladba Deaths Door. V základní části koncertu zaznělo 9 písní, a poté kapela přidala další 3 skladby. Nejvíce písní kapela čerpala z druhého a třetího alba, se kterými se dostala do širšího povědomí posluchačů.

 

Prohlédněte si také Fotogalerii z koncertu

 

Po hudební stránce není kapele co vytknout. Formace čerpá inspiraci hlavně z 60. a 70. let. Jsou zde slyšet hlavně sabbatovské riffy a postupy, vazbící kytary a punkové pasáže. Pomalý depresivní rytmus se střídá se zběsilým tempem. K tomu přidejte šílené texty, které vypráví o všem, co je pro normálního člověka šokující, zakázané, nepřípustné, navíc zpívané ve většině případů dvojhlasem či trojhlasem, což dodává sdělení na síle. Vše je navíc doprovázeno psychedelickou projekcí rychle se střídajích záběrů na drogové večírky pod vlivem LSD, společenských nepokojů, laciného černobílého porna, záběrů z válek, což korunuje psychopat a vrah Charles Manson v kontrastu se záběry na pravou idylickou americkou rodinu. Ze všeho vám vyjde koktejl, který nenechá nikoho napokoji. Opět kontroverzní spojení, jenž funguje naprosto bezchybně. Snad jediné co kazilo celkový posluchačský zážitek byla hlasitost nástrojů, která chvílemi totálně přebíjela zpěv, což k tomuto stylu tak nějak patří.

Sečteno a podtrženo: vynikající koncert mladých skupin, které pokračují v sabbatovském stylu a nejsou jim cizí kontroverzní témata. Doufejme, že to nebyla jejich poslední česká zastávka.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Lucerna zažila indie apokalypsu v podání Interpol

  Vařící se velký sál Lucerny včera zažil první koncert k oslavám 15. výročí debutové desky Interpol, které se dnes řadí mezi jedno z nejlepších alb vydaných v roce 2002. Byly odehrány skladby, na které se v setlistech zapomínalo více než 7 let, a deska Turn on the Bright Lights byla odehrána od začátku do konce. Bylo na co vzpomínat.

 • The Dead Daisies nadchli vyprodaný Lucerna Music Bar

  The Dead Daisies se do ČR vrátili už poněkolikáté. Díky své nezvyklé činorodosti si tu stihli nadělat tolik fandů, že pro ně nebyl problém vyprodat Lucerna Music Bar. A v k prasknutí narvaném klubu předvedli show hodnou opravdových mistrů svého oboru. Aby také ne, vždyť tihle chlapíci už mají v zádech počet světových turné a arénových vystoupení s těmi největšími hvězdami. Rokenrol mají v malíku a na stará kolena si prostě jenom dělají radost. A také nám.

 • Foto: The Dead Daisies, LMB, Praha, 29. 6. 2017

  Ve čtvrtek 29. června rozházeli The Dead Daisies v Lucerna Music Baru pořádnou dávku hutného, velmi oldschoolového, ale velmi poctivého hard rocku. Koncert měl až neskutečnou atmosféru, zde se vám ji pokusíme přiblížit několika fotkami.

 • The Dead Daisies zvou na poctivý hard rock
  Pojem all stars band už je dnes trochu zprofanovaný. Koncept řady hvězd v jedné kapele většinou nefunguje z prostého důvodu - dříve nebo později (většinou dříve) na sebe prostě ega narazí a heslo, že moudřejší ustoupí, se mezi rockovými hvězdami moc nenosí. U The Dead Daisies je ale vše trochu jinak.