21.03.2020 11:00

V 81 letech zemřela legenda country Kenny Rogers Doporučeno

Ve věku 81 let zemřel americký country zpěvák a legenda tohoto žánru Kenny Rogers. V posledních letech sice trpěl mnoha neduhy a lékaři mu zakázali nadále pravidelně vystupovat, zemřel však přirozenou smrtí.

"Rodina Rogersových oznamuje smutnou zprávu. Kenny Rogers zemřel včera večer ve 22:25 ve věku 81 let. Rogers zemřel přirozenou smrtí poklidně ve svém domově pod dohledem ošetřovatelů z hospice a jeho nejbližší rodiny." Tato slova se objevila na oficiálních facebookových stránkách zpěváka v 7 hodin ráno, tedy 21. března. Od roku 2015 již ze zdravotních důvodů přerušil živá vystoupení a zdravotní potíže, konkrétně dehydratace, ho zavedla do nemocnice v roce 2017.

Kenny Rogers se narodil 21. srpna 1938 v texaském Houstonu. Svou hudební kariéru započal v roce 1957, kdy mu vyšla debutová deska a také singl That Crazy Feeling. V roce 1969 založil kapelu The First Edition, která se sice nadále držela žánru country, ale poštěla se do různých fúzí s jazzem, psychedelických rockem či popem. Kapela aktivně fungovala do roku 1976, poté se v roce 2010 opět sešli. I když ho mnoho posluchačů má dodnes zařazeného ve škatulce country, Kenny původně začínal jako jazzman, poté se vydal na folkovou dráhu a až ta ho přivedla ke country.

 

 

Válka je tématem mnohých countryových písní, a velký úspěch tak zaznamenal i Kennyho hit Ruby, Don't Take Your Love to Town. V češtině můžeme tuto píseň znát taktéž, jelikož ji převzala česká legenda country Pavel Bobek s názvem Ruby, nechtěj mi lásku brát. Na vrcholu setrval úctyhodných 60 let, hvězdou se především stal v 70. a 80. letech. Jeden z nejslavnějších duetů country Islands in the Stream nazpíval s královnou tohoto žánru Dolly Parton. Kromě hudby se věnoval také filmu, podnikal také v gastronomii a věnoval se charitě.

V nejbližší době se bude vzhledem k současné pandemii koronaviru konat obřad pouze v rodinném kruhu. Na později se však bude chystat větší veřejná akce na jeho počest a oslavu jeho bohaté hudební kariéry.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.