Vytisknout tuto stránku

Lindemann je hrdý na své první album v angličtině

Projekt Tilla Lindemanna a Petera Tägtgrena se rozjel na plné obrátky. Jejich první společná deska je již skoro hotová a veřejnost má k dispozici ukázku z každé ze zahrnutých skladeb. Jakožto první singl vyšla píseň Praise Abort, která stejně jako další nahrávky z alba poukazuje na problematiku soudobé společnosti.

Lindemann vydává desku Skills in Pills Lindemann vydává desku Skills in Pills Zdroj: Skillsinpills.com (oficiální web Lindemann)

Novinka, která obsahuje celkem deset skladeb, se na trh dostane 23. června. Na výběr bude z mnoha různých edicí, od standardní přes vinylovou a digitální až po luxusní, která vyjma bonusového tracku nabídne navíc například osmdesáti stránkovou knihu. Zmíněná přídavná skladba nese název That's My Heart a objeví se i v rámci speciálního vydání a verze pro gramofony.

V nedávném interview se Lindemann vyjádřil k tomu, proč se rozhodl v rámci formace s Tägtgrenem zpívat anglicky. To totiž působilo prvotní rozpaky fanoušků, kteří jsou zvyklí na zpěv v jeho rodném jazyce - němčině. Frontman se nechal slyšet, že angličtinu zvolil zejména proto, aby texty Lindemanna byly srozumitelné v podstatě celosvětově bez větších problémů a byly tedy dostupnější. 

Kromě toho Lindemann popsal rozdíl mezi jeho novou hudbou a tvorbou, která vznikla za spolupráce s Rammstein. Tu označil za drsnější, a i proto zde považuje němčinu jako vhodný prostředek k vyjádření myšlenek skrze texty. Novinky s Tägtgrenem jsou údajně jemnější a melodičtější - tak, jako anglický jazyk oproti německému.Lindemannův kolega Tägtgren se pak rozmluvil o tom, jak vůbec jeho spojení s Tillem vzniklo. Prý šlo o to, že byť se znali již od přelomu tisíciletí, nikdy se na kooperaci nedohodli kvůli nedostatku času obou z nich. Nepřestali ale být v kontaktu, a když před dvěma lety Rammstein vystupovali ve Švédsku, Tägtgren dostal pozvání na jejich show. Tam se s Lindemannem na spolupráci konečně domluvili.

Napsal(a):
1 komentář

Nejnovější od Ema Šimečková

1 komentář