středa, 11 březen 2020 13:00

AUDIO: Seasick Steve se vydá cestou lásky a míru

Americký bluesový kytarista, zpěvák a hobo Seasick Steve je v posledních letech na bluesovém výsluní a řádně toho využívá. Tvoří stále nové desky a koncertuje. Na 25. března má naplánovaný koncert v Lucerna Music Baru, kde možná představí nějaké nové skladby z chystané desky Love & Peace.

Slavným muzikantem se Seasick Steve stal až v pozdním věku. Debutové album Cheap vyšlo v roce 2004, následovaly pak desky: Dog House Music (2006), I Started Out with Nothin and I Still Got Most of It Left (2008), Man from Another Time (2009), You Can't Teach an Old Dog New Tricks (2011), Hubcap Music (2013,) Sonic Soul Surfer (2015), Keepin' the Horse Between Me and the Ground (2016) a poslední Can You Cook? (2018). Dlouhých názvů desek se rozhodně nebojí a vydává je v dosti rychlém tempu. Ale nápady mu rozhodně nechybí.

Nová deska nazvaná Love & Peace slibuje směs čerstvých nápadů, které mají fungovat jako protilék v tak náročné době, ve které žijeme. I když na desce vzhlíží do budoucnosti plné přání a naděje, přesto se žánrově drží starších stylů. Uslyšíme boogie, blues, folk, americanu i rock. Klasickou dávku fúze, kterou Seasick Steve jednoduše umí namíchat. "V téhleté šílené době se mi zdá, že nikde není dostatek lásky a míru," říká Seasick Steve a dodává: "Vlastně přesně nevím, jestli se na desce nějaká láska a mír objevuje, ale prostě jsem ji tak stejně pojmenoval."

 

 

Část alba Seasick nahrál ve své stodole, ale většinu poté v losangeleských studiích Studio 606 a East West Studio 3. O mixáž se postaral Vance Powell, zatímco Seasick celé album napsal a produkoval. Ani na nové desce nesměl chybět Seasickův dlouholetý kamarád a kolega - bubeník Dan Magnusson. Jako hosté se představí kytarista Luther Dickinson (North Mississippi Allstars) nebo hráč na foukací harmoniku Malcolm Arison (The BossHoss).

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

"Celá deska se nahrávala analogově, stejně se mixovala a jen upravila pro vinyl. Zastarale, klasicky, žádné počítače, slyšíte, co říkám? Doufám, že se vám bude líbit. Adios amigos!" osvětlil nahrávání autor na závěr. Předem si můžete desku objednat zde. Vyjde 22. května u V2 Records a čítá 12 skladeb, vinylová verze pak pouhých 9.

Seasick Steve - Love & Peace (2020)

1. Love and Peace

2. Regular Man

3. I Will Do For You

4. Clock Is Runninglovepeace

5. Carni Days

6. Church Of Me

7. Toes in the Mud

8. My Woman

9. Ain’t Nothin’ Like The Boogie

10. Travelling Man

11. Ready Or Not

12. Mercy

Verze pro vinyl:

Strana A

1. Love and Peace

2. Regular Man

3. I Will Do For You

4. Clock Is Running

5. Carni Days Side

Strana B

1. Church Of Me

2. Toes in the Mud

3. My Woman

4. Ain’t Nothin’ Like The Boogie 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.