pátek, 21 srpen 2020 13:37

Co-Metal-20 XIII: Melancholičtí Sólstafir, energičtí Alestorm a animovaní Gojira

Tentokrát se vypravíme na Island za melancholickými Sólstafir, vplujeme na pirátské vlny s Alestorm anebo se podíváme na Gojiru a jejich animovaný klip.

Dnešní výběr zahájíme na Islandu. Tři roky po desce Berdreyminn přichází metalová skupina Sólstafir s novým kouskem. V pořadí sedmé studiové album dostalo název Endless Twilight of Codependent Love a nabídne celkem devět písní. Sympatická čtyřka už stačila vydat první singl, volba padla na desetiminutovou skladbu Akkeri. Album vyjde 6. listopadu.

 

{youtube}gKIA9D7tmhU{/youtube}

 

Ačkoliv němečtí Equilibrium vydali loni šestou řadovku, nyní se pochlubili zbrusu novou písní. Singl One Folk vyšel ven ruku v ruce s videoklipem. Folkmetalová skupina k novince žádné info nepřidla, momentálně tak jde o nezařazený singl. 

 

{youtube}HFTD1pkncUs{/youtube}

 

Pirátská banda Alestorm letos v květnu vydala album Curse of the Crystal Coconut, na kterém se nachází jedenáct songů. Minulý týden ji nově obohatila o dvě bonusové písně, Big Ship Little Ship a Bassline Junkie. K prvnímu zmíněnému singlu vzniklo i video.

 

{youtube}1AaNj7W4AKo{/youtube}

{youtube}p1AtBp8Odns{/youtube}

 

Francouzská metalová kapela Gojira, která před čtyřmi lety získala dvě nominace na cenu Grammy za desku Magma, se vytasila s novým animovaným videoklipem. Singl Another World zatím stojí mimo album.

 

{youtube}iqrMFNMgVS0{/youtube}

 

Výběr zakončíme extrémním metalem. Britské duo Anaal Nathrakh zveřejnilo novinku Endarkenment, které doplnilo videoklipem. Jde o první závan z nadcházející jedenácté řadové desky, jež nese stejný název, tedy Endarkenment. Album obsahuje deset písní a vyjde 2. října.

 

{youtube}OwG0J78ibMw{/youtube}

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.