22.02.2026 19:00

Dva kytaroví titáni v Lucerna Music Baru: Smith/Kotzen přivezou do Prahy blues-rockovou extratřídu Doporučeno

Smith/Kotzen. Smith/Kotzen. Zdroj: www.smithkotzen.com

Už v neděli 1. března se pražský Lucerna Music Bar stane dějištěm jednoho z nejočekávanějších klubových koncertů letošního jara. Společný projekt Adriana Smithe a Richieho Kotzena se v rámci turné k nové desce „Black Light / White Noise“ konečně zastaví i u nás. A po tom, co se odehrálo včera v Londýně, jsou očekávání fanoušků vybičovaná na maximum.

Spojení těchto dvou jmen vyvolalo v rockovém světě nadšení už při jejich debutu v roce 2021. Adrian Smith je neodmyslitelným pilířem heavymetalových legend Iron Maiden a autorem mnoha jejich hitů. Proti němu stojí Richie Kotzen, hudební chameleon a virtuóz, který prošel sestavami Mr. Big či Poison, aby se naplno etabloval v superskupině The Winery Dogs a v rámci své bohaté sólové dráhy.

Ačkoliv každý pochází z trochu jiného světa, v projektu Smith/Kotzen našli společnou řeč v poctivém, bluesem načichlém hard rocku, který stojí na silných melodiích, soulovém Kotzenově hlasu a brilantním proplétání dvou kytarových stylů. Do Prahy navíc přijíždějí v doprovodu špičkové rytmiky: na baskytaru hraje Richieho manželka Julia Lage (Vixen) a za bicími sedí Bruno Valverde z brazilské Angry.

Napětí kolem turné ještě vzrostlo uplynulou sobotu během jejich koncertu v londýnském O2 Shepherd's Bush Empire. Diváci v zaplněném sále zažili překvapení, když se k duu na pódiu nečekaně připojil Adrianův parťák z Iron Maiden – frontman Bruce Dickinson. Společně odpálili elektrizující verzi klasiky Wasted Years.

I když je nepravděpodobné, že by Bruce cestoval s kapelou po celém turné, toto gesto jen potvrzuje, v jaké pohodě se projekt nachází a jak velký respekt si mezi svými kolegy vydobyl.

Aktuální turné propaguje loni vydané a kritiky i fanoušky skvěle přijaté album Black Light / White Noise. V setlistu se ale dají čekat i věci z debutu a samozřejmě pořádná porce kytarové improvizace, která je pro oba pány typická. Pokud hledáte koncert, kde se hraje srdcem a bez zbytečných studiových příkras, v neděli v Lucerně nesmíte chybět.

Lístky jsou k dostání zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.

Používáme cookies

Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom od vás měli zpětnou vazbu.

web vytvořil www.helpmark.cz