19.06.2013 17:00

Parkway Drive: Metalcorové ikony znovu v Praze

Trvalo to jen něco přes půl roku a králové současné metalcorové scény, australští Parkway Drive, se vrací do Prahy. V Paláci Akropolis vystoupí v pátek 5. července spolu s progresivními Američany Veil of Maya a se svými skorokrajany, Antagonist A.D. z Nového Zélandu. Pořádný nářez je tedy zaručen, pravděpodobnost moshpitu: 98 %.

Rodáci z australského Byron Bay, Parkway Drive, jsou rozjetí jako parní lokomotiva a nevypadají, že by chtěli zastavit. Na kontě mají v současné době kromě čtyř klasických alb a dvou EPček také jedno koncertní DVD a dva obsáhlé dokumenty z turné po celém světě. Právě k aktuálnímu počinu Atlas vyrazila kapela na turné a toto je již jejich druhá zastávka v České republice v rámci Atlas Tour, což značí, že australští „klokani“ rozhodně nemíní v dohledné době odpočívat.

Čtěte také: Vanna chystají corový večer v Rock Café

Parkway Drive asi netřeba dlouze představovat, kapela právě ukončila několika australskými koncerty oslavu desetiletých narozenin. Za deset let si PWD stačili vybudovat vrcholnou pozici na světové metalcorové scéně, kterou můžou lehce potvrdit nejen alby, jako Deep Blue nebo Horizons, ale také totálním koncertním nasazením

 

 

Další zárukou kvalitní zábavy je deathcorová smečka Veil Of Maya, která, na rozdíl od usměvavých beach boys z Parkway Drive, přiváží z Chicaga čiré zlo. Esence Veil Of Maya spočívá v drtivém growlu, stále populárnějším „djentovém“ soundu a progresivních deathcorových riffech, které však kytarista Marc Okubo pohodlně obstarává sám, bez podpory druhého kytaristy. Kapela v současné době na koncertech prezentuje převážně materiál z loňské desky Eclipse a z tři roky staré [id], které v recenzích nasbíraly velice příznivé hodnocení.

 

 

Třetí kapela na programu jsou novozélandští Antagonist A.D., kteří přijedou ohřát stage pro PWD a VOM metalcorem v jeho nejčistší podobě. Pánové z Antagonist A.D. kromě mnoha koncertů a turné s žánrovými špičkami stačili vyprodukovat tři EP, dvě dlouhohrající desky a v současné době pracují na třetí. Nudit se s nimi tedy určitě nebudeme a o breakdowny nebo circlepity rozhodně nebude nouze.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.