21.01.2020 19:00

Last Train a DeWolff zamíří do Rock Café Doporučeno

Na začátku roku se do Prahy chystají dvě kapely – v únoru Last Train a v březnu DeWolff. Obě skupiny vystoupí v prostorách pražského klubu Rock Café. A jaký repertoár k nám vlastně přivezou?

Francouzská čtyřčlenná partička Last Train působí na scéně od roku 2007. Žánrově spadají pod škatulku indie-rocku, ale vracejí se k nejzákladnějším kamenům tohoto žánru. Rockový drive této kapele rozhodně nechybí, a tak není divu, že si své fanoušky získala v nejrůznějších koutech světa.

Během své kariéry vystoupili ve známých koncertních halách – ve francouzském Bataclanu, britském Escape, lucemburské Rockhal a švýcarském Paléo – a nyní se poprvé chystají naštívit i Českou republiku, kde představí své nové album The Big Picture. V pražském Rock Café se na ně můžete těšit 3. února 2020. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejích a na GoOut za 350 korun + poplatky.

 

 

Když baskytarista Deep Purple Roger Glover slyšel DeWolff prvně, domníval se, že poslouchá desku Mark II. Seasick Steve se jednou probudil v zákulisí a myslel si, že slyší The Allman Brothers v roce 1972... Ale kapelu, kterou doopravdy tehdy slyšeli, bylo mladé elektrifikované trio z Nizozemí, které si říká DeWolff. Od roku 2008, kdy vydali své první EP, se přihlásili s celkem 7 alby, 3 živáky a například vyhráli nizozemskou Grammy.

Svým plně analogovým studiem začali psát zcela novou kapitolu nizozemské rockové historie. Robin Piso a bratři Luka a Pablo van de Poel odehráli více než 1000 koncertů v Evropě, Austrálii, Indonésii či v Rusku. Žánrově se přibližují bluesrocku, ale okořeňují ho soulem i psychedelií, a tím dokazují, že tato starší hudba má nezaměnitelné místo i v 21. století.

 

 

V lednu vydávají své sedmé studiové album nazvané Tascam Tapes, na kterém neuslyšíte zesilovače bicích, hammondek nebo kytary, což je i pro DeWolff novinka. Nahrávka využívá pouze nástroje z 80. let ze starých soulových a funkových alb a natáčela se na turné – v zákulisí, v dodávce na cestě, prostě kde se zrovna našla příležitost, a všechny nástroje se zapojily přímo do nahrávání. Album vyjde 10. ledna 2020 a tudíž je zcela jisté, že některé skladby z novinky zazní i na pražském koncertě 9. března 2020 v Rock Café! Vstupenky je možné taktéž zakoupit v předprodejích nebo na GoOut za 450 korun + poplatky.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.