30.01.2020 21:23

Apocalyptica s Epicou předvedou v Brně epickou apokalypsu

Sotva finská Apocalyptica dokončí tažení Evropou po boku Sabaton a Amaranthe, začne se chystat na další turné na podporu aktuálního alba Cell-0. Tentokrát ovšem v roli headlinera. Ani jim ovšem po boku nebude chybět kapela s výraznou zpěvačkou. A cesta je 26. října dovede i do Brna.

Ve své době to muselo znít jako ten nejpitomější nápad. Čtveřice violoncellistů z Helsinek se rozhodla, že fidlání v orchestru není nic pro ně a radši budou hrát songy svojí milované kapely Metallica. V červnu 1996 pod názvem Apocalyptica vydali legendární debut Plays Metallica by Four Cellos, jenž je katapultoval mezi metalovou smetánku. Dnes už si s cover verzemi vypomáhat nemusí, na kontě mají přes čtyři miliony prodaných nosičů s převážně vlastní muzikou.

Před třemi lety ovšem k dvacátému výročí svým fanouškům nadělili velmi speciální turné, v jehož rámci dokázali třikrát za sebou vyprodat Fórum Karlín. 10 ledna vydali nové album Cello-0, první čistě instrumentální nahrávku po sedmnácti letech. V rámci turné na jeho podporu je na podzim čeká také vystoupení v Brně, konkrétně v hale Vodova.

 

 

Holandská Epica vznikla v roce 2003 jako nový projekt projekt kytaristy Marka Jansena po jeho odchodu z After Forever. Stály za ním staré dobré “tvůrčí neshody”, jelikož Mark se chtěl vydat symfoničtější cestou než zbytek sestavy. Měl nicméně jasno v tom, že za mikrofonem chce mít ženu a volba nakonec padla na jeho přítelkyni Simone Simons. Tento krok se nakonec výrazně vyplatil, protože ze Simone se v následujících letech stala jedna z nejvýraznějších osobností metalové scény.

V současné době má Epica na kontě již sedm studiových alb, ovšem to poslední, The Holographic Principle, vyšlo v roce 2016. "Jsou to už tři roky, co jsme vydali The Holographic Principle,” souhlasí Jansen, “v době, kdy vyjde příští album, to budou už skoro čtyři. To je déle, než je obvyklé, ale mezitím jsme vydali dvě EP, novou verzi přelomového alba Design Your Universe a taky jsme vydali knihu The Essence Of Epica. Takže nikdo nemůže říct, že bychom se váleli.” Nový materiál by v tuto chvíli už měl být složený. I když žádné bližší informace k dispozici nejsou, je téměř jisté, že v době brněnského koncertu už bude nová deska venku.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.