07.02.2020 8:14

Oslava čtvrtstoletí Harleje proběhne ve Foru Karlín

Harlej při koncertě v roce 2017 Harlej při koncertě v roce 2017 Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Celkem třikrát už jedna z nejvýraznějších českých rockových kapel Harlej dokázala zaplnit pražskou Lucernu. Není tedy divu, že v rámci oslav pětadvaceti let existence si vytkla ambicióznější cíl - Forum Karlín. Právě tam vyvrcholí výroční turné, před jehož startem vyjde nová deska Smutku dávám sbohem.

Už je to pětadvacet let, co si Vládík a Toník rozhodli založit si kapelu. Pojmenovali ji Harlej a asi ji nebrali moc vážně, spíš si tak ze všeho stříleli. Čas plynul, Vládík odešel, Toník ne. A Harlej je tu dál. Není už to ten sranda projekt jako na začátku, ale regulerní kapela s početnou fanouškovskou základnou.

Pokud jste alespoň trochu obeznámeni s historií téhle party, jistě jste poznali, že Vládíkem je myšlen Vláďa Šafránek a Toníkem Tonda Rauer - dvojka která se tak báječně vyblbla ve stejnojmenném, dnes již popravdě kultovním, videoklipu. Od těch dob mají na kontě již více než deset řadových alb. Nezastavil je dokonce ani odchod Vládi Šafránka, nejdříve v roce 2006 z postu frontmana a v roce 2018 z tohoto světa. V současné době kromě kapelníka a kytaristy Tondy Rauera v kapele působí kytarista Milan Hoffmann, bubeník Libor Fanta, zpěvák Tomáš Hrbáček a basu obsluhující Kolinss.

 

 

První ochutnávku z nové tvorby v podobě písně Nejsem zklamanej vyslali do světa během loňského roku. Je z ní zjevné, že žádných stylových kotrmelců se fanoušci Harleje ani po pětadvaceti letech existence obávat nemusí. Výpravný klip je v historii kapely již třiadvacátý. Zároveň se jedná o druhou spolupráci s  režisérem Petrem Vincem Havlíčkem a firmou KH'Filmin. Právě s nimi pořídili jeden ze svých nejúspěšnějších klipů Strážní andělé.

Na výročním koncertě se můžete těšit na velkolepou scénu, největší se kterou skupina kdy vyjela na koncertní turné, LED projekci, spoustu efektů a v neposlední řadě i speciální hosty.

Program výročního turné je následující:

7. března Pardubice - Enteria Arena

14. března Zlín - Sportovní hala DATART (dříve Euronics)

21. března Ostrava - Hala Tatran

28. března Brno - Městská hala Vodova

3. dubna Plzeň - Sportovní areál TJ Lokomotiva

9. dubna České Budějovice - Výstaviště České Budějovice

11. dubna Jihlava - Sportovní hala SK Jihlava

18. dubna Praha - Forum Karlín

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.