04.03.2020 13:23

My Chemical Romance ohlásili návrat na pódia, Prahu navštíví také

Skupina My Chemical Romance patří k nejúspěšnějším formacím nového tisíciletí. Výrazným způsobem ovlivnila směřování rockové hudby a změnila život celé generaci posluchačů. Nyní se znovu vydává na koncertní šňůru a jednou ze zastávek bude také Praha.

Kapela vznikla v roce 2001 v Newarku v New Jersey a do roku 2013 stihla vydat čtyři studiová alba. Hned druhé nazvané Three Cheers For Sweet Revenge zaznamenalo světový ohlas, prodalo se ho přes milion kopií a pro skupinu bylo vstupenkou do rockové extraligy. V roce 2006 kapela přišla s koncepční deskou The Black Parade, která je považována za jednu z nejdůležitějších rockovýchdesek první dekády tohoto století.

My Chemical Romance na ní definovali nové rysy stylu zvaného emo. Jedná se o rockovou operu, jejímž hlavním hrdinou je postava umírající na rakovinu. Nahrávka je považována za klasiku a příznivci emo-rocku ji dodnes řadí mezi zásadní alba hudební historie. Skupina za ni v Evropě získala platinový certifikát, za oceánem má deska status trojnásobné platiny.

 

 

V roce 2013 kapela oznámila, že končí. Přes bezpočet spekulací, které se každý rok pravidelně objevovaly, došlo ke comebacku až na sklonku loňského roku. My Chemical Romace odehráli klubový koncert v Los Angeles a následně oznámili účast na několika velkých letních festivalech. Nyní bylo oznámeno, že pražský Sinobo Stadium přivítá My Chemical Romance 3. července tohoto roku.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.