27.05.2020 13:00

NAHKO and the Medicine For The People vydává nové album a míří do Prahy

Hudební šaman NAHKO se se svou doprovodnou kapelou Medicine For The People za roky svého působení stal kultovní záležitostí. Nyní přicházejí s již čtvrtým studiovým albem nazvaným Take Your Power Back. Na podzim se vydá na evropské turné a 17. října zahraje v Praze v Lucerna Music Baru.

NAHKO svou kariéru staví na reflektivní a vysoce osobní tvorbě a nové album Take Your Power Back je jeho doposud nejhlubší a nejkomplexnější deska. Rezonuje na ní žal, trauma a smíření, bolest srdce a útěcha v klidu a vyrovnanosti, které přicházejí s porozuměním. Take Your Power Back je ale hlavně kolekcí povzbuzujících písniček jako vše, co kdy Nahko natočil. Je to album o růstu, odvaze a odolnosti.

Hudebník se narodil portoricko-indiánské matce a otci Filipínci. Adoptovala ho konzervativní bělošská křesťanská rodina v Oregonu a vychovala jako Davida Bella. Později se dozvěděl, že se narodil po znásilnění matky, které v té době bylo čtrnáct let a která poté, co otěhotněla, byla prodána na prostituci. Jeho biologický otec byl zavražděn. NAHKO je Apač šesté generace, jméno si vytvořil z indiánského Nahkohe-ese, což znamená Medvídek. Jako náctiletý procestoval Ameriku – byl na Havaji i Aljašce – a hledal svou identitu a smysl života.

 

 

Tento výjimečný muzikant se svou doprovodnou kapelou Medicine For The People vydal v roce 2011 debut On The Verge, průlom přišel o dva roky později s albem Dark As Night. Album se dostalo do Top Ten na Billboard Heatseekers Chart. NAHKO and the Medicine For The People vystupoval na mnoha festivalech včetně Outside Lands, Electric Forest, Wanderlust, Bumbershoot a dalších. Několikrát koncertovali v České republice, naposledy v roce 2019 na hudebním festivalu Colours of Ostrava.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

NAHKO se se svým angažovaným písničkářstvím, které se pohybuje ve vodách folku, rocku a soulem prodchnutého alt-R&B, vydává na sólové turné a 17. října se zastaví v pražském Lucerna Music Baru, kde některé písně z albové novinky zahraje. Jeho poslední pražský koncert v roce 2016 byl během několika dnů vyprodán. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.