26.06.2020 17:00

Rockové Třtěnice opět zvou na legendy československého rocku Doporučeno

Po odeznění nejhoršího náporu povinného odloučení se na na česká rocková pódia pomalu vrací život. Na velké akce si již hudební fanoušci budou muset nechat pro letošek zajít chuť, o to větší zájem se dá očekávat o menší akce a lokální festivaly. Jedním z těch, které propadly sítem přísných kritérií pro pořádání hromadných akcí, jsou Rockové Třtěnice, nabízející již tradičně hody hlavně nostalgikům. Ti nepřijdou zkrátka ani letos.

LIMETALL

Kapela Limetall vznikla na podzim roku 2015 poté, co zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jarda Bartoň a Jura Šperl a baskytarista Václav Vlasák odešli od kapely Citron. Od své minulosti se hudebníci s druhým albem Znamení snaží radikálně odpoutat. Změnili si dokonce název, když do původního Limetal přidala jedno L.  Díky novým skladbám dokážou hudebníci postavit koncertní playlist, aniž by museli sahat do repertoáru svého předchůdce.

 

 

METALINDA

Ač ze Slovenska, kapela Metalinda celou svou kariéru pendluje mezi Slovenskou republikou a tou Českou. A že je to nějaká kariéra, vždyť od jejich vzniku v roce 1983 uplynulo již více než třicet let. S těmi největšími hity, jako Ján Amos džínový, nebo Zaľubená žaba, bodovala především začátkem devadesátých let, ale pilně nahrávala i koncertovala po celou dobu své existence. Loni vydala své šestnácté album s názvem Moja Hviezda Žije (No 16), na níž jako bonusy nalezneme rockovou verzi české a slovenské hymny.

 

 

VITACIT

Vitacit je opravdová legenda, natolik spojená se jménem Miloše Doda Doležala, že se zdálo, že po jeho odchodu na konci devadesátých let se její historie definitivně uzavřela. Jenže tím opravdovým šéfem tady byl baskytarista Luděk Adámek. A od roku 1970, kdy se datuje její vznik se na pozici zpěváka vystřídalo několik zvučných jmen, včetně Ládi Křížka a Dana Zeppelina Horyny. A právě poslední jmenovaný se společně s Fanym Stehlíkem dělí o mikrofon v poslední reinkarnaci. Vitacit díky nim získal ohromný drive a jejich vystoupení jsou vpravdě energická. Nová nahrávka sice zatím na obzoru není, ale před několika dny došlo k vydání reedice vpravdě kultovního alba Vzhůru přes oceán, a to na CD a vinylu.

 

 

VÍTKOVO KVARTETO

Vítkovo kvarteto je volným sdružením zkušených hudebníků. Jejich tvorba neoplývá kvantitou, ale kvalitou překypuje. Počátky sahají někam k roku 1984, kdy začala v hospodě U Holečků v Chuchli zkoušet. V té době také vzniká značná část nesmrtelných textů, které jsou v malých obměnách interpretovány dodnes. V ranných dobách kapela začíná vyrážet na koncerty po hospodách, zábavách a klubech. V průběhu let se jejich repertoár nijak zvlášť nezvětšil, ale dokázali s ním objet všechny kouty naší země, několik koutů zahraničních a dotáhli to až do O2 areny.

 

 

JAREK FILGAS BAND

Jméno Jarek Filgas je jistě známo hlavně fanouškům kapel Argema a Premier. Právě v těchto dvou moravských formacích si získal ostruhy a díky hitům jako Jarošovský pivovar a přehršli pomaláčů začátkem devadesátých let dobyl nejedno dívčí srdce. Kromě výše uvedených kapel prošel také sestavami Bagr, nebo Gigollo, zazpíval si třeba i s Věrou Špinarovou. Nakonec skončil jako sólista v čele vlastního bandu. Dochází k tomu s příchodem roku 2018. Jarek se spojuje s těmi nejlepšími muzikanty, které za svou kariéru potkal a vzniká seskupení s názvem JFB (Jarek Filgas Band). Jeho cílem není nic jiného, než dát lidem znovu plnými doušky ochutnat rockovou manu tak, jak to umí jen Jarek a jeho spoluhráči.

 

 

J. A. KRONEK & ALBAND

Brněnský spolek názvem Alband je volným sdružením muzikantů, kteří celý svůj hudební život zasvětili bigbítu. Všichni prošli několika rockovými kapelami, ale jejich hlavním pojítkem je spolupůsobení v legendárním Kernu. Žádný z nich se tímto projektem tvrdé rockové muziky nezříká, ale momentálně si pro vyváženost jako svůj hlavní tvůrčí nástroj zvolili hudbu akustickou.

 

 

CARPATIA CASTLE

Základní kámen mostecké kapely Carpatia Castle, hrající melodický gothický rock v autorské tvorbě, byl položen v 90. letech minulého století, kdy baskytarista Tomáš Pošvanc realizoval své hudební idee pouze jako one-man projekt. Plnohodnotná sestava se realizovala až v roce 2012 v nástrojovém obsazení bicí, baskytara, klávesy, zpěv a dvě kytary. Po několika personálních změnách se ustálila na současnou podobu, již bez klávesových nástrojů. Předností Carpatia Castle je výrazný cit pro melodii, historické hudební motivy, strhující atmosféra textů o dávných časech, prolínající se s melancholií vyprávěných příběhů a skutků, ohnivá show a pódiová vizualizace. Dominantou sestavy je altová zpěvačka Veronika Seidlová, která zpívá oděna v gotických středověkých šatech. V rámci koncertu účinkují také svícnice, tedy dvě tajemné ženy, které doplňují show muzikantů secvičenou taneční choreografií s rekvizitami a dotváří tak celkový výraz vystoupení.

 

 

RIMORTIS


Poděbradská powermetalová kapela Rimortis, oslavila loni 20 let existence tradičně dvojalbem s názvem Dvacet černých růží. Začátkem letošního roku ovšem došlo v jejich řadách ke dvěma důležitým změnám - kapelu opustili bubeník Vojtěch Zapadlo a zpěvák Láďa Spilka. Na jejich místa nastoupili bubeník Kamil Růžička a zpěvák Jaromír Bartoš Junior. Pro ně bude tedy koncert v Třtěnicích premiérou, zbytek kapely se sem vrátí již podruhé.

 

 

ROXOR


Již od roku 1998 brázdí pódia nymburská heavy metalová kavalerie s názvem Roxor. Po delší odmlce znovu v plné síle od roku 2007. Má za sebou několik úspěšných alb a v loňském nadělila svým fanouškům DVD Metal Heart Live, na němž kromě živých verzí svých největších hitu vložili všechny své videoklipy a několik raritek. Ve Třtěnicích patří mezi pravidelné vystupující.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.