29.07.2020 23:00

Premiéra filmu o Michalu Prokopovi již brzy ve Všeticích Doporučeno

Michal Prokop Michal Prokop Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Na festivalu Krásný ztráty Live, který se navzdory koronaviru uskuteční 14. a 15. srpna na statku ve středočeských Všeticích, návštěvníci shlédnou premiéru celovečerního televizního dokumentu o Michalu Prokopovi.

Festival Krásný ztráty Live, o kterém vás každoročně informujeme, bude i letos především setkáním několika muzikantských generací a přinese výjimečné jednorázové hudební spolupráce. Na pódiích na statku Všetice na Benešovsku zahrají mimo jiné Monkey Business, Buty, Ivan Hlas Trio, Michal Ambrož a Hudba Praha, Laura a její tygři, Luboš Pospíšil & 5P, Lanugo či The Atavists. Celým festivalem bude provázet samozřejmě jeho garant a spoludramaturg Michal Prokop a to s oběma svými formacemi:Framus Five a akustickým triem s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým.

 

 

Režisérem filmu o Michalu Prokopovi je zkušený filmař a zpěvákův muzikantský kolega Jiří Vondrák. Štáb České televize pod jeho vedením pracoval na Krásných ztrátách Live už vloni, kdy zde natáčel do filmu materiál: Michala Prokopa v jeho nejpřirozenějším prostředí, tedy na pódiu s domovskou kapelou Framus Five, v rozhovorech s muzikantskými přáteli i v osobním kontaktu s fanoušky.

Režisér filmu Jiří Vondrák se už od konce šedesátých let pohyboval na československé hudební scéně, jeho doménou byl zejména folkrock a šanson, vystupoval sólově i v různých seskupeních. V polovině 90. let hudební činnost omezil a začal se věnovat televizní dokumentární tvorbě. V cyklu Legendy folku a country, který dostal i knižní podobu, zmapoval domácí scénu ve jmenovaných žánrech. Natočil řadu dokumentů o domácích i zahraničních hvězdách, mimo jiné o Jiřím Suchém, Jaromíru Nohavicovi, Haně a Petrovi Ulrychových, Johnu Mayallovi, Johnnym Winterovi nebo skupinách Jethro Tull a Uriah Heep.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Pokud se na festival nedostanete, televizní premiéru bude mít dokument na podzim 2020 na ČT art. Aktuální situace kolem hygienických opatření vůči koronaviru se v posledních dnech sice přiostřuje, ale Michal Prokop vzkazuje svým příznivcům: „Festival bude! Připravujeme ho sice ve ztížených podmínkách, ale rád bych vás ujistil, že uděláme všechno pro to, abychom si společně tohle setkání i předpremiéru Vondrákova filmu pořádně užili.“
Poslední vstupenky na festival pro tisíc diváků za zvýhodněnou cenu jsou k dispozici na webových stránkách festivalu.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.