26.07.2020 23:23

Pearl Jam se vrátí do Prahy

 Celosvětově známá kapela Pearl Jam se již pošesté vrací do České republiky, naposledy se představili fanouškům v pražské O2 areně před dvěma lety.

 

Pokud se vás někdo zeptá na zástupce hudebního stylu grunge, jaká kapela se vám vybaví jako první ? No samozřejmě - jsou jimi Pearl Jam z "líhně" hudebníků tohoto stylu, amerického města Seattle. Patří mezi zásadní kapely devadesátých let a za uplynulé roky jim na slávě a kvalitě hudby vůbec neubylo. Pearl Jam letos slaví již 30. výročí od svého založení v roce 1990, v březnu tohoto roku navíc vydali jedenácté studiové album Gigaton.
Nyní oznámili sérii evropských koncertů a na seznamu nechybí ani Praha.

Pearl Jam není třeba rozsáhle představovat, jen ve stručnosti připomeneme hlavní data: Kapelu založili členové skupiny Mother Love Bone (Jeff Ament, Stone Gossard) a společně s kytaristou Mikem McCreadym a bývalým bubeníkem Red Hot Chili Peppers, Jackem Ironsem, nahráli pár demo skladeb, nicméně jim stále ještě chyběl zpěvák. Tím se stal surfař ze San Diega, Eddie Vedder a záhy vznikly základy prvních písní Pearl Jam (Alive, Once). Debutová deska Ten vyšla už v roce 1991 a zaznamenala obrovský úspěch, následovala alba Vs., Vitalogy a další. Od svého vzniku prodali Pearl Jam okolo 60 milionů kopií svých
desek po celém světě. Kapela má na svém kontě 11 studiových alb, 15 živých nahrávek, 3 kompilace a řadu oficiálních bootlegů.

Čtěte také: Rage Against the Machine zavítají v rámci svého reunionu do pražské O2 areny

Předprodej vstupenek bude zahájen 31.7.2020 od 11:00 hodin v cenách od 2.320 do 2.820 Kč v sítích Ticketmaster a Ticketportal. A kdy že se to na ně můžeme těšit ? Bohužel až za rok 25. července 2021, ale vstupenky si rezervujte s dostatečným předstihem již nyní - bývá vyprodáno.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.