22.10.2021 10:19

Zažijte Woodstock s unikátním projektem Woodstock Experience

Zpěvačka Gianna Chillá Zpěvačka Gianna Chillá Foto: Roberto Scorta

Woodstock Experience je projekt dvou věhlasných evropských tribute bandů Janis Joplin a Jimiho Hendrixe, složených ze špičkových italských muzikantů. Zvláště v případě zpěvačky Gianny Chillá hovoří hudební kritici o reinkarnaci nezaměnitelné zpěvačky. Neméně skvělý je i projekt vzdávající poctu legendárnímu kytaristovi, doplněný audiovizuální projekcí.

 

Janis Is Alive

Hudební kariéra italské zpěvačky Gianny Chillá se pravděpodobně odstartovala již v jejich 3 letech, malováním černobílých klapek na papírové ručníky. Již o rok později se její rodina rozhodla pro zakoupení prvního elektrického piana, kterému se malá Gianna pilně věnovala až do svých devíti let, kdy začíná věnovat pozornost klasickému klavíru a opernímu zpěvu. V té době také objevuje Chopina a Janis Joplin a obě tyto osobnosti určují směr jejího dalšího hudebního vývoje. 

Pod pseudonymem Dea Rage vydává v devadesátých letech svůj první singl In The Power Of Love a začíná bodovat v žebříčcích. V roce 2003 zakládá v rodné Itálii svůj zatím nejdéle trvající hudební projekt – ženské vokální trio Cherries, ve kterém figuruje v roli skladatelky, producentky a zpěvačky. Trio se v roce 2007 přestěhuje na dva roky do americké Atlanty, kde vydávají úspěšné EP Lady Butterfly a vystupují v televizní ranní show.

V roce 2014 má Gianna možnost zúčastnit se populární pěvecké show Voice Of Italy, kde se s velkým úspěchem dostává do finálové soutěže. Důsledkem je vznik projektu Janis Is Alive, jednoho z nejlepších tributů Janis Joplin vůbec. Zde spolupracuje s nejlepšími hudebníky Itálie a sklízí úspěchy po celé Evropě. Ve stejném roce vzniká její první, dosud nepublikované sólové album Nera. Gianna se těší pověsti jedné z nejslibnějších rockových zpěvaček evropské scény a to nejen díky hlasovému rozsahu, ale i živelnému jevištnímu projevu a celoživotní zkušenosti.

Fulvio Feliciano plays Hendrix

Jeden z nejuznávanějších evropských tribute bandů Jimi Hendrixe se poprvé představí i v České republice. Vůdčí osobností tohoto projektu je italský kytarový virtuos Fulvio Feliciano, kterého jsme u nás již několikrát měli možnost vidět např. v projektu Twin Dragons.

Lístky v předprodeji za 250 Kč lze zakoupit v místě konání. V den koncertu je vstupné 300 Kč.

Projekt Woodstock Experience čekají v ČR tyto zastávky.

02.11. - Praha, Klub Vagon

03.11. - Poděbrady, Boss Bar

04.11. - Kroměříž, Stará Masna

05.11. - Teplice, Hvjezda

06.11. - Broumov, Underground Club Eden

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.