02.02.2022 18:13

Zpěvačka Beth Hart vydá album s poctou Led Zeppelin Doporučeno

Jedna z nejlepších současných bluesrockových zpěvaček Beth Hart vydá 25. února nové album, na kterém vzdá poctu kapele Led Zeppelin. Letos chystá i odložený koncert v Praze, během kterého zazní skladby z něj i její klasické balady a písně z předešlé desky War In My Mind.

 

Beth Hart na desku, která obsahuje celkem devět skladeb, poutá dvěma singly - Good Times Bad Times a nyní vydaným Black Dog. Na albu A Tribute To Led Zeppelin, které vychází na labelu Provogue/Mascot Label Group, se podíleli producent Rob Cavallo (Green Day, Linkin Park, My Chemical Romance) a zvukový inženýr Doug McKean (Goo Goo Dolls, Adam Lambert). Beth Hart doprovází samí ostřílení hudebníci - vedle Cavalleho na kytaru také Tim Pierce (Bruce Springsteen, Tina Turner), na baskytaru Chris Chaney (Rob Zombie, Slash), klávesy Jamie Muhoberac (Bob Dylan, Rolling Stones), bubeník Dorian Crozier (Celine Dion, Miley Cyrus, Joe Cocker) a Matt Laug, který bubnuje ve skladbě Stairway To Heaven (Alanis Morissette, Alice Cooper). O orchestrální aranžmá se postaral David Campbell (Muse, Beyoncé).

Prohlédněte si fotografie z koncertu Beth Hart v Praze

První impulz pro vznik desky vzešel z momentu, když Rob Cavallo produkoval zpěvaččino předchozí album War In My Mind z roku 2019 a Beth Hart ve studiu zaimprovizovala píseň Whole Lotta Love. Producent o něco později přišel s návrhem nahrát celou podobnou desku. Zpěvačka tehdy odpověděla: „Do celého alba nejdu. Pokud chcete dělat Led Zeppelin, musíte být naštvaní, abyste se do jejich písní trefili. Do toho nepůjdu. Celé roky jsem pracovala na tom, abych se zbavila svého vzteku.” A dodává: „Pak ale přišla pandemie a vše s tím spojené. Takže nyní jsem hodně naštvaná. Zavolala jsem svého manažera a řekla jsem mu, aby mi Rob a Doug poslali veškerý materál, protože jsem připravená na tom pracovat.”

 Příběh „zeppelinovského” alba začal mnohem dříve. V květnu 2004 Beth Hart zazpívala na pódiu klubu Paradiso v Amsterdamu improvizovanou verzi písně Whole Lotta Love, která se stala během let téměř pokaždé součástí jejího setlistu - včetně nezapomenutelné verze se Slashem. S Led Zeppelin však pojí zpěvačku více vazeb. Již jako dítě slýchávala píseň Black Dog ze sousedního domu, její bratr ji zavedl do hard rockového světa Led Zeppelin a Black Sabbath. Ze začátku hudební dráhy jí doporučil Alan Callan, bývalý viceprezident labelu Swan Song, na kterém vydávali i Led Zeppelin, aby kontaktovala Jeffa Becka kvůli společné spolupráci, z čehož se později vyvinulo jejich vzájemné přátelství. Beck a Jimmy Page jsou rovněž přátelé a také byli na chvíli spoluhráči v kapele The Yardbirds. Poté, co ji Beck opustil, se z nich stali Led Zeppelin. Po neuvěřitelném koncertu v roce 2012 v Kennedyho centru pro Buddyho Guye se jí dostalo ovací ve stoje od Roberta Planta, Jimmyho Page i Johna Paula Jonese. Je proto symbolické, že se Whole Lotta Love stala otevírací skladbou celého alba. O hudbě a odkazu Led Zeppelin Beth Hart říká:„Je to neuvěřitelná hudba, nadčasová. Lidé ji budou poslouchat neustále.” Na závěr Beth Hart přiznává: „Tohle zeppelínovské album mi umožnilo dostat ze sebe veškerý vztek. A za to jsem vděčná.”

Beth Hart – A Tribute To Led Zeppelin:
1. Whole Lotta Love
2. Kashmir
3. Stairway To Heaven
4. The Crunge
5. Dancing Days / When The Levee Breaks (Medley)
6. Black Dog
7. No Quarter / Babe I'm Gonna Leave You (Medley)
8. Good Times Bad Times

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Beth Hart je považována za jednu z nejtalentovanějších zpěvaček své generace. Vyprodala turné po celém světě včetně koncertů ve slavných sálech jako Ryman Auditorium Nashvillu, Royal Albert Hall v Londýně nebo Ziggo Dome v Amsterdamu. Na vrchol bluesové hitparády Billboardu se dostala šestkrát, za své desky získala dvakrát platinovou desku a její alba se v Evropě dostaly několikrát do Top 10.
Do Prahy se vrací téměř pravidelně a její koncerty jsou vždy vyprodané. Letos vystoupí tato držitelka cen Blues Music Awards a nominace na Grammy v Praze 7. června v hale O2 universum v rámci série Prague International Bluenight. Vstupenky na pražský koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketmaster.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.