28.04.2022 9:49

Nový poděbradský areál otevře velkolepá akce s Harlejem a Komunálem

V poděbradském areálu Na soutoku došlo během posledního roku k velkým úpravám a majitelé se letní sezónu rozhodli pojmout výrazně velkoryseji, než ty minulé. Předcházela tom komplexní modernizace celého prostoru a její výsledky bude možné poprvé vidět v pátek 13. května, kdy se na pódiu představí celkem šest kapel.

Areál Na soutoku leží na břehu Labe, u cyklostezky v parku za městem, dostatečně daleko od všeho shonu. Unaveným cyklistům již dlouho kromě občerstvení nabízí i možnost kulturního vyžití. Dlohou pandemii zde využili k celkové modernizaci, rozšíření a zastřešení celého areálu. Během letního programu sem zavítají Dymytry, Škwor, Doga, či Limetall. Zahájení provozu se zhostí duo Harlej a Komunál.

Harlej patří u čtvrt století mezi nejosobitější rockové kapely u nás. Skvělá vyváženost mezi nadsázkou a vážností, chytré texty a obecná aura nekončící pohody, vyzařující z pětice kolem Tondy Rauera, jim zajistily nadstandardní oblibu v celé naší zemi. I v poděbradském programu je jejich energický, punkem šmrncnutý hard rock největším lákadlem.

Také chlumecký Komunál se může pochlubit mnoha lety zkušeností a armádou věrných fans. Ostatně, s Harlejem spolu mají za sebou několik společných turné a základny příznivců se výrazně prolínají. Parta kolem charismatického zpěváka Luboše Suchánka má za sebou několikrát odložený výroční koncert v pražské Lucerně, jehož průběh byl zvěčněn na DVD.

V Poděbradech nebudou ale chybět ani další známá jména a ikony tuzemského rocku. Největší hity své kariéry, ať už sólové, nebo v řadách Arakainu, přijede zazpívat Aleš Brichta se svým Triem. Z nedalekého Nymburka dorazí další veteráni českého heavy metalu Roxor. Naopak novou generaci zastupují vikingové z Vanaheim, jejichž historie se začala psát teprve před sedmi lety, ale už se mohou pochlubit slušnou reputací. A chybět nebude ani Dan Horyna, jenž ve formaci Beny Rock provede návštěvníky svou bohatou kariérou a dojde tedy na hity Benefitu, Vitacitu, či Danova srdečního Merlina.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.