09.08.2022 23:50

Koho přiveze Avantasia na Rock Castle?

Avantasia dnes představila třetí singl z připravovaného novinkového alba. A protože se nezadržitelně blíží festival Rock Castle, na němž plní Sammetův ansámbl funkci headlinera, je na čase si shrnout, co můžeme od jejich koncertu očekávat.

Nejdříve se ale podíváme na chystanou novinku. Ponese název A Paranormal Evening with the Moonflower Society a poprvé si ji budeme moci poslechnout 21. října. Avantasia ovšem pochopitelně nehodlá celé léto čekat a vydala se na festivalovou pouť po celé Evropě. Jak už má tahle parta ve zvyku, Česku se nevyhne. 
Kromě toho nás ovšem ještě stíhají zásobovat ukázkami. Jako první vypustili vypalovačku The Wicked Rule the Night v níž můžeme slyšet prvního hosta - Ralpha Scheeperse z Primal Fear. Následovala The Moonflower Society se starým známým Bobem Catleym (Magnum). Do třetice padla volba na komornější kousek Misplaced Among the Angels, kde je ke slyšení Floor Jansen z Nightwish.

“Jsem na tu píseň velmi pyšný,” vysvětluje Tobias Sammet, “Floor odvedla fantastickou práci a řekl bych, že ani já jsem si nevedl špatně. Píseň vyžaduje náročný pěvecký výkon od nás obou a naše hlasy společně znějí skvěle. Jde o úžasnou zpěvačku.”

Co tedy můžeme očekávat od Avantasie v Moravském Krumlově? Organizátoři slibují speciální prodloužený set, takže jistě bude prostor na nějaké to překvapení. Nově se k souboru na cestách připojil právě Ralph Scheepers. Měl by být skvělou náhradou za Michaela Kiskeho, který po návratu do Helloween asi už na Avantasii nebude mít moc času. Kromě toho se můžeme těšit na staré známé - Jorna Landeho, Erica Martina, Ronnieho Atkinse, Boba Catleyho, nebo Adrienne Cowan. Tomu všemu bude pochopitelně vévodit principál Tobias Sammet.

Až do pátku je možné objednávat festivalové i jednodenní vstupenky, místa v campech a parkování přímo na stránkách festivalu

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.