18.08.2022 16:01

Battle Beast představí v Praze svůj cirkus zkázy

Také finové Battle Beast vydali během pandemie album, aniž by ho mohli hned podpořit naživo. Novinka s názvem Circus of Doom tedy vyrazila do světa v lednu, kapela samotná ji ovšem mohla následovat až o několik měsíců později. Pražský koncert se tak z února přesunul na datum 3. září.

Battle Beast za sebou mají poměrně bouřlivou historii. Kapela vznikla v Helsinkách v roce 2008. O čtyři roky později opouští post za mikrofonem původní zpěvačka Nitte Valo a je nahrazena do té doby neznámou Noorou Louhimo. Jak se ukázalo, šlo o trefu do černého a charismatická dračice se rychla stala jedním z poznávacích znamení tělesa.

Z trojice kamarádů, jež Battle Beast vymysleli, se v roce 2015 trhnul nejvýraznější z nich - kytarista Anton Kabanen. Jako hlavní důvod obě strany uvádějí umělecké neshody, ovšem rozchod to bezesporu nebyl přátelský. Kabanen zakládá konkurenční partu Beast in Black, zatímco zbytek Battle Beast pokračuje dál, i když Kabanenovým odchodem přišla o do té doby hlavního hlavního autora.

Circus of Doom je od té doby již třetím příspěvkem do diskografie a protože zájem fanoušků stále neopadá, zdá se, že sextet má před sebou zářivou budoucnost. O jeho kvalitách se fanoušci melodického metalu s popovými prvky ve stylu osmdesátých let budou moci přesvědčit v pražském klubu Palác Akropolis.

Kapela dnes oznámila, že z rodinných důvodů na turné neodcestuje kytarista Joona Björkroth, jehož dočasně zastoupí mladík Atte Aho.

Volba předkapely padla na Future Palace. Toto post-hardcorové trio z Berlína s výraznou zpěvačkou Marií do těžkých riffů vkládá překvapivě silně melodické a hitové linky, že je u nich těžké si nevzpomenout na Bring Me The Horizon, Spiritbox či While She Sleeps. I zde se setkáváme s ovlivněním různými styly elektroniky nebo synthpopu, takže i přes agresivní háv a dramatično je tu cítit snaha vydrápat se ze dna propasti zpět na světlo. Druhá deska Run je na cestě.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.