27.09.2022 17:22

Zítra začíná v Ostravě turné Lucie v opeře

Je to přesně dvacet let od konání unikátního koncertu českých pop rockových legend Lucie. Došlo k němu v pražské Státní opeře a kapelu doprovodil na pódiu kromě jiných hostů Český národní symfonický orchestr. Po dvou dekádách se stále populární kvartet rozhodl ke konceptu vrátit.

UPDATE: 

Milí fanoušci,

velice nás to mrzí, ale musíme přesunout náš pražský koncert Lucie v opeře, který se měl konat tuto středu 12.10. V O2 areně. David následkem virózy přišel o hlas a bez něj koncert nemůže proběhnout. Slova odborníka zněla jasně. Minimálně několik dní naprostý klid. A tak nemůžeme udělat nic jiného než naplánovat nový termín. Lucie v opeře v O2 areně se tedy přesouvá na 10. 11. 2022. Nemůžeme se dočkat, až se s vámi setkáme a moc se omlouváme.
“Dali jsme do příprav všechno. Čeká vás koncert, na který nezapomenete, ale občas, když se na něco tolik těšíme, tak to dopadne jinak, než chceme a plánujeme. A to se děje i teď. Nemám hlas a bez něj to prostě nepůjde. Hrozně mě to mrzí a štve. Udělal bych cokoliv pro to, abych mohl zpívat naplno, ale na hlasivky je jen jeden lék. A to je klid a čas na vyléčení. Proto musíme přesunout pražský koncert Lucie v opeře na 10. listopadu. Ale o to větší a lepší to bude, to vám slibuju,” říká David Koller.
Vstupenky zakoupené na původní termíny (20. 10. 2021 a 12. 10. 2022) zůstávají platné i na nový termín 10. 11. 2022 a není potřeba je vyměňovat.
Jménem kapely Lucie, managementu a pořadatele se Vám velice omlouváme za případné vzniklé komplikace.
 
Vaše LUCIE a O2 Arena Praha
 

Na počátku tisíciletí bylo spojení rockové kapely a symfoniků populární hlavně díky Metallice a jejímu albu S&M (ta se mimochodem před třemi lety k vystoupení s orchestrem vrátila také na S&M2). Nebylo tedy divu, že tento trend neminul ani nejpopulárnější českou kapelu. A Lucie na tento večer zjevně vzpomíná v dobrém, protože se ho chystá připomenout v rámci miniturné hned na pěti zastávkách, z nichž jedna bude na Slovensku.

Na symfonickém aranžmá písní, jež na turné zazní, se podílel dirigent a držitel ceny Český lev Kryštof Marek. Lucie dokonce nabídla svým fanouškům ochutnávku v podobě jednoho z největších hitů Černí andělé. Song je v novém hávu takřka k nepoznání.

“Vše jsme společně s týmem těch nejzkušenějších, dirigentem Kryštofem Markem a filharmonií Hradec Králové vyladili do těch nejmenších detailů,” slibuje kapela, “s klukama na pódiu zahrajeme za doprovodu padesáti členného orchestru a pěveckého sboru nejen naše klasiky, ale i nové písně.”

Program turné je následující:

28.09. Ostrava - Ostravar Aréna
12.10. Praha - O2 arena (přesunuto na 20.11.)
20.10. Bratislava - Zimný štadión Ondreja Nepelu
26.10. Pardubice - Enteria arena Pardubice
05.11. Brno - Winning Group Arena

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.