24.03.2014 19:45

University Band Contest Ostrava už zná všechny semifinalisty

Již rutinně se ve středu 19. března konalo v ostravském klubu Barrák třetí a poslední kolo soutěže studentských kapel University Band Contest. Přinášíme Vám nyní reportáž z tohoto koncertu.

Tento večer byl téměř hardcorově laděný, tudíž by se dalo říct, že hudba ozývající se minulou středu z klubu Barrák, byla ze všech těchto večerů nejtvrdší. Kapely ovšem opět předvedly neuvěřitelně profesionální výkon a vřava fanoušků byla v tomto případě zajištěna.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Jako první byli vylosováni Artificial Life a umožnili divákům poslechnout si jak české, tak i anglické texty v jejich podání. Velké uznání patří zpěvákovi Artificial Life, na kterém bylo znát, že umí se svým hlasem skvěle pracovat, protože přechody mezi screamem a čistým zpěvem byly bez sebemenších hlasových výkyvů. Sami hudebníci nám prozradili, že mají za sebou již jeden rozpad kapely, přičemž se poté dali znova dohromady. Za svůj největší úspěch překvapivě považují zařízení vlastní zkušebny a do budoucna plánují hlavně složit co nejvíce písní, ustanovit svůj styl a případně si zahrát na festivale nebo vyjet za hranice.

 

sl4jKnb8hKECxE6C1iX TT6zyEgD48K4c6KyOPvwzV61zIj67GOFfEtezaDXalmsUnbluNw

Druzí a poslední, protože kapela Behind Our Walls ze soutěže odstoupila, byli Cocaine Party, kteří rozjeli pořádnou show. V soutěži během všech večerů snad nebylo živější publikum. Cocaine Party s ním navíc dokázali dokonale komunikovat. Zvuk jejich vystoupení byl také skvělý a celkový dojem byl ještě podpořen stejnokrojem s motýlky, který působil originálně. Původ Cocaine Party vznikl z přátelství, kdy se několik kamarádů rozhodlo založit kapelu a za dobu svého působení si už stihli zahrát s kapelami Punk Floyd či Degradace, jež je nejvíce ovlivňovaly. Verdikt poroty je velice překvapil a nečekali jej. To se dá říct i o jejich vítězství, protože tento večer Cocaine Party vyhráli a dostali se tak do semifinálového kola.

XK CKukDktjMxQHcDIz TT6zyEjcMIWWm-t4EpRbz9mDFRKQ7GOFfEtezaDXalmsUnbluNw

Nyní se nacházíme ve fázi, kdy nás právě semifinálové kolo ostravské University Band Contest čeká, a to tuto středu 26. března. Kromě Cocaine Party zde vystoupí a v tomto boji se utkají The Places a Alter Ego. Hlasuje se přímo na místě, takže kdo chce svého favorita podpořit, ať neváhá. Akce se bude konat opět a již klasicky v klubu Barrák. Vítěz si zahraje na letošním ročníku Majálesu Ostrava a postoupí do celorepublikového kola.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.