Folkové prázdniny: Neděle byla v Náměšti nad Oslavou plná zázraků

Folkové prázdniny pokračovaly v Náměšti nad Oslavou také v neděli. Prostor dostali Bulhaři Karandila Junior, Spálený sušenky, Mňága a Žďorp, Zatrestband nebo uskupení Děsně fajn. Hudebníci své síly spojili s divadelníky a vykouzlili přímo pohádkovou atmosféru.

Stínove divadlo Stínove divadlo Barka Fabiánová, MusicWeb.cz

Neděle patří v Náměšti tradičně divadlu. Divadelní den začal už ve 14 hodin, kdy ospalé a poklidné náměstí probrala z dřímoty pořádná dechovka. A ne ledajaká. Folkové prázdniny poctila svou návštěvou Karandila Junior, bulharská dechovka talentovaných kluků z romského ghetta, která se představila už na pražském festivale Respect. Každopádně otevřené prostranství náměšťského náměští spolu s maskami, několika komedianty, papírovými draky a jedním akrobatem jí slušelo víc. Průvod hudebníků, masek, komediantů a diváků se pak vydal na zámek, kde se chystal vedle divadelních představení a koncertů také Velký úklid zámeckého parku. A zatímco několik žlutě oděných dobrovolníků poctivě shrabávalo spadané listí a vozilo jej do přistavěného obřího kontejneru, v parku se děly neobyčejné věci.

 

 

Holky z Kufru alias Aduše a Dáša jsou v Náměšti pravidelnými hosty a jejich představení pro děti bývá plné smíchu a her. Ani letos tomu nebylo jinak. V jejich programu si také našly místo Spálený sušenky - šestice česko-slovenských bubenic a perkusistek, kterým učarovaly rytmy Afriky.

Ještě před začátkem koncertu kapely Mňága a Žďorp se ve Vlašském dvoře odehrálo velmi vtipné představení opavského Jaromíra Sedláčka ml. a jeho kapely Děsně fajn. Přestože jejich repertoár zahrnuje jen asi šest písniček, kouzelnické vystoupení a vtipy bez pointy, musíte se během celého jejich vystoupení smát.
Mňága a Ždorp zahráli pár osvědčených hitů a roztančili diváky. Návštěvníci dokonce mohli chvílemi mít pocit, že se vrátili v čase, že svět je hodinový hotel, a toužili se zase prokopat ven spolu s Petrem Fialou.

Přečtěte si také, jak to na Folkových prázdninách vypadalo předcházející den

Po divadelním představení Anny Polívkové a žonglérském vystoupení Holek z Kufru se na pódiu objevil Petr Píša spolu s krásnou asistentkou Terezou a začaly se dít věci. Moderátor večera už sice od začátku avizoval, že si lidé mají sedat napravo, avšak nikdo ho nebral zcela vážně. Ale měl. Z obrovského kontejneru vpravo od pódia se totiž jako mávnutím kouzelného proutku stala podivuhodná hudební scéna, na kterou se vešel celý swingový orchestr Zatrestband.

Po jejich vystoupení, které lákalo k tanci, se rozezněly tóny melodie z filmu Čokoláda. Nad hlavami udivených diváků se na laně prošel – či spíše projel – akrobat na kole. Ozářen reflektorem pomalu jako jeden ze zázraků náměšťského festivalu mizel za horizontem. Zázrakům však ještě nebyl konec. Kdo si nechal ujít divadelní představení spolku T.E.J.P. a DIOD, může jen litovat, protože jejich představení o komediantovi Zeppovi putujícím za svým osudem, bylo plné fantazie, snů a neskutečných stínových iluzí. I přes dvacetiminutový výpadek proudu a zimu to bylo nádherné představení, které sklidilo zasloužený aplaus. Posledním vystupujícím večera byla opět Karandila Junior. Kapela hrála pod hvězdnou oblohou pro všechny noční vytrvalce.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Léto fest, BVV, Brno, 16. 8. 2019

  Na fotogalerii z brněnské zastávky festivalu Léto fest se můžete podívat zde. Vystoupily kapely Mnága a žďorp, Mig 21, Mandrage nebo Monkey Business.

 • Festival LétoFest míří do Brna

  LétoFest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 26. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí.  
  Nedělní program zahrnoval mimo jiné koncerty kapel Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Robin&son, Barbora Poláková, Lake Malawi, PSH, Rybičky 48, Mucha, Klara & The Pop či Krucipüsk. Na samotný závěr celého festivalu zahrál se svojí kapelou Tomáš Klus. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 26.5.2018

  Prohlédněte si fotografie ze sobotní části festivalu Mezi Ploty. Letní počasí a nabitý doprovodný program přilákalo do areálu bohnické léčebny množství návštěvníků, kteří si mohli poslechnout např. Mňágu a Žďorp, Kurtizány z 25. Avenue, N.O.H.A., Prago Union, Xindla X či Tomáše Kluse.