12.03.2012 12:08

Rozhovor: Lucie Bílá nedělá rozdíl mezi koncertem pro padesát či padesát tisíc lidí

Lucie Bílá Lucie Bílá Zdroj: luciebila.com

Ikona ženské popové scény, Lucie Bílá, zanedlouho vystoupí v Kralupech nad Vltavou. Koncerty slibují Lucii v komorní atmosféře. V krátkém rozhovoru nám zpěvačka prozradila, jaký vztah má ke kralupskému publiku i jaké to je koncertovat s Arakainem.

Chystáte koncert pro Kralupy nad Vltavou. Kdy jste zde vystupovala naposledy? Vzpomenete si ještě na ten koncert?

Vzhledem k tomu, že jsem v Kralupech vyrůstala, zpívala jsem tam mnohokrát. Nejvíc si ale pamatuji dva velké koncerty při povodních. Lidé se nepřišli jen podívat na svou krajanku, ale přišli i podpořit charitativní akci. A takové koncerty mají vždy svou vzácnou atmosféru.

Vstupenky na Vaše vystoupení byly poměrně rychle vyprodány. Přidala jste pro tamní posluchače ještě jeden koncert...

Ano. Na koncerty 21. března se moc těším. Jsou opět dva a to proto, že by se mi na jeden všichni nevešli (smích). Půjde také má rodina, přátelé i spolužáci ze základní školy. Vážně se těším. Mnohá léta jsem je už neviděla. Zpívat doma je pro mne vždy vzácné.

Máte radši koncerty v menších městech (jako jsou právě Kralupy), nebo si více užíváte velká města s velkými sály a velkým publikem?

Mám ráda všechny prostory a nedělám rozdíl mezi koncertem pro padesát či padesát tisíc lidí. Je to jen o tom přizpůsobit se. Ale na jeviště jdu vždycky se stejným pocitem – a to s láskou k lidem. Pamatuji se, že jsem jednou pro přátele v Žarošicích na Moravě udělala koncert v místní hospodě pro dvě stě lidí. Když si lidé kupovali lístky říkali, že si mysleli, že mě tam budou jenom promítat. A když potom začal koncert, divili se, proč zpívám tak naplno, když je jich tam tak málo. Musím říct, že na to místo jezdím pravidelně každý rok a vždy moc ráda.

lucie-bila3Budete vystupovat s Petrem Maláskem. Jak došlo k Vaší spolupráci?

S Petrem jsme spolu vlastně od začátku mé kariéry. Tedy tehdy jsme o tom ani nevěděli. Natáčel totiž piáno do mé první písničky, Neposlušné tenisky. Ve studiu jsme se ale nepotkali. Před pár lety mne ale doprovázel jako můj host koncertu a od té doby se ho držím jako klíště. Není nikdo, s kým bych byla na jevišti šťastnější. Dovedl mi i zbytek kapely, a tak buď vystupujeme sami, nebo v plné sestavě. Naše komorní koncerty, jako ty které chystáme v Kralupech, mají krásnou atmosféru. Jsou plné velkých písniček, ale i něžných romantických skladeb.

Na koncert s metalovou kapelou Arakain, se kterou teď jezdím na našem společném turné, svou maminku asi nepozvu. Ale do Kralup na něžný koncert s Petrem ano. Po koncertu s Arakainem by ji asi bolela hlava. Bože, to je vám nářez. Neskutečně si to užívám. Je to skvělý výlet do jiného světa.

Proč jste zvolila komornější verzi Vašich skladeb jen s piánem?

Právě proto, že je mé publikum tak široké. Navíc čím čistší a jednodušší je podání velkých věcí, tím blíž se dostanu k srdcím posluchačů. A o to mi jde. Máme za sebou s Petrem i koncerty pro pár tisíc lidí a jejich pozornost jsme nikdy neztratili. Koncerty ve dvou mají své kouzlo. Uvidíte, stačí jen přijít.

Z jakých skladeb bude koncert složen? Mohou se návštěvníci těšit na Vaše největší hity nebo i na nějaké novinky?

Snažím se lidem vždy dát to, pro co si přišli. Proto je repertoár složen z toho, co znají a okořeněn i novými skladbami. Moc se do Kralup těším.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.