Dimmu Borgir se probouzejí ze spánku

Norští black metaloví velikáni se po letech opět začínají věnovat tvorbě nových písní a pravděpodobně i přípravě nové desky. O nové tvůrčí činnosti se lehce zmínil frontman kapely Shagrath. Čeká nás snad comeback v podobě dalšího alba?

Dimmu Borgir jsou opět tvůrčí: blíží se comeback? Dimmu Borgir jsou opět tvůrčí: blíží se comeback? Zdroj: Oficiální facebook profil skupiny Dimmu Borgir

Dimmu Borgir, kapela, stojící na nenásilné straně norského black metalu, se po pěti letech konečně probírá z letargie a nečinnosti. Podle nových zpráv od zpěváka Shagratha skupina vymýšlí nové kytarové rify a pracuje ve studiu. Letmo fanouškům i naznačil, že se možná blíží nová deska a s ní kdoví, třeba i velký comeback.

Frontman kapely se také na svém facebooku před několika dny pochlubil fotkou měsíce a sklenice vína: „Po devíti hodinách velmi intenzivní práce ve studiu je čas na zaslouženou sklenku Chardonnay... Vzdáváme čest dnešnímu úplňku a jeho síle, energii a všem nočním stvůrám- pro naši další inspiraci. Kdykoliv v blízké době je přeci čas na velký návrat."

Jak vidno, Dimmu Borgir se dozajista chystají udeřit na black metalovou scénu novým albem. A nutno říct: Už bylo načase! Své poslední album s názvem Abrahadabra totiž „Dimáči" vydali již před pěti lety. Od té doby je v jejich táboře klid a kromě několika výpadů na festivaly se do žádné činnosti kluci příliš neměli. Držíme proto všechny palce!

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!