Kdo se stane letošní bohyní metalu?

Server Metalrocknews.com opět uspořádal hlasování, ve kterém mají fanoušci rozhodnout, kdo se letos stane bohyní metalu, tedy metalovou ikonou ženského pohlaví. Předpokládám, že jelikož se anketa nejmenuje „miss", nepůjde pouze o vzhled.

Simone Simons ze skupiny Epica, jedna z kandidátek Simone Simons ze skupiny Epica, jedna z kandidátek Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Epica

Ale co si budeme nalhávat, stejně to bude nejvýznamnější faktor, protože metalista se chce mít na co koukat, že jo. První příčku v minulých letech obsadila například bývalá frontwomanka Arch Enemy, Angela Gossow, zpěvačka bandy Within Temptation, Sharon Del Adel, nebo Amy Lee z Evanescence.

A Amy Lee vede i letošní hlasování. Se čtrnáctiprocentním odstupem za ní je v době psaní článku Lzzy Hale, zpěvačka kapely Halestorm, následuje Simone Simons z Epicy a Maria Brink z In This Moment. Na předposledním místě je dvojice vokalistek z Butcher Babies, Carla Harvey a Heidi Shepherd. Na posledním místě se zatím krčí s necelým procentem hlasů Jill Janus ze skupiny Huntress.

Zajímavé je, že podobné hlasování pořádá také server Loudwire.com. Chvíli jsem si myslel, že se jedná o stejnou anketu, ale pravděpodobně tomu tak není. Tam totiž úplně chybí třeba Amy Lee, první příčku místo ní drží Maria Brink, která si na Metalrocknews.com nevede zrovna dobře, a na seznamu se nachází také Mlny Parsonz z kapely Royal Thunder a dvojice Emily Armstrong a Siouxsie Medley z Dead Sara.Ať je tomu jak chce, hlasování na Loudwire.com už skončilo, ale toho na Metalrocknews.com se stále můžete zúčastnit. Tak co, která z kandidátek zapůsobí na vás? Za mě určitě Lzzy Hale.

Hlasovat můžete zde!

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Masters of Rock uzavírá seznam vystupujících

  Sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších přehlídek metalových kapel z celého světa v Česku se nezadržitelně blíží. Je tedy načase si zkompletovat seznam vystupujících. Jak je již tradicí, najdeme tu spoustu známých jmen, ale i několik premiér.

Další podobné články