Koncerty roku 2017 ve znamení rocku a metalu: část II.

Rok 2017 bude pro české fanoušky rocku a metalu velice náročný, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu, neboť k nám zavítá celá řádka úspěšných a oblíbených kapel. Velkou zásluhu na tom mají i promotéři, takže určitě i jim patří velký dík za to, že nás hlavně v posledních měsících zasypávali stále novými událostmi, které se uskuteční v nadcházejícím roce.

Skupina KISS vystoupí příští rok v Brně Skupina KISS vystoupí příští rok v Brně Zdroj: Archiv skupiny KISS

Ještě týden a otevře se nám nový rok, který bude jistě stát za to! Srdce Evropy bude nabité velkou spoustou akcí. A ať už se jedná o koncerty v klubech nebo o ty, které budou odehrány na velkých stadionech. Akcí bude víc než dost, a proto následující řádky (už podruhé, první díl si můžete přečíst zde) jen ty vybrané:

31. březen a 1. duben – Dire Straits (GB), Brno, Bobycentrum, Ostrava, Multifunkční aula Gong, 1.090-1.490 Kč


Lístky na Dire Straits se rychle prodávají jak v Brně, kam kapela zavítá 31. března, tak i v Ostravě, kde kapela vystoupí 1. dubna, takže pokud nad vámi visí stín pochybnosti, neváhejte. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketportal.

18. květen – Europe (SWE), Brno, DRFG Aréna, 650-1.390 Kč


Švédská kapela Europe vyráží na turné The Final Countdown Tour. U nás se v jeho rámci představí v Brně, a to 18. května. Jako předkapely se představí čeští Kern a Public Relations. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketportal.

20. květen – KISS (USA), Brno, Výstaviště Brno, 990-2.190 Kč


Kapela KISS vyjede na jaře na turné KISSWORLD a v rámci toho se dostaví i za českými fanoušky, konkrétně se představí 20. května v Brně.
Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro. O koncertě KISS v Brně jsme ostatně také psali dřív. 

22. květen – Deep Purple (GB), Praha, O2 Arena, 990-1.590 Kč


I britští Deep Purple se v novém roce vydají na turné, které nazvali The Long Goodbye Tour, o něm se mluví jako o jejich posledním. Tyto spekulace přiživuje i jméno nového CD inFinite, ovšem sama kapela se k těmto domněnkám ještě nevyjádřila. U nás se představí v pondělí 22. května ve vysočanské O2 Aréně v Praze. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketportal. Pozvánku na koncert Deep Purple si můžete přečíst také v jednom z našich dřívějších článků.

24. květen – Depeche Mode (GB), Praha, Eden Arena


Další stálice hudební scény, Britové Depeche Mode, se dostaví s Global Spirit Tour i k nám, zahrají 24. května v Praze. Koncert Depeche Mode v Praze je však beznadějně vyprodán.

28. a 29. květen – Rammstein (GER), Praha, Eden Aréna


Naposledy se českému publiku představila skupina Rammstein naposledy před pěti lety, kdy zahráli před několika tisícovým davem. Nyní se situace opakuje, energičtí Němci zahrají 28. května v Praze, a protože se po lístcích jen zaprášilo, kapela přidala druhý koncert hned na následující den. Vstupenky jsou však v oficiálním předprodeji vyprodány. O koncertě kapely Rammstein jsme psali také zde a zde.

10. červen – The Beach Boys (USA), Praha, Kongresové centrum, 1.090-3.399 Kč


The Beach Boys na svém koncertě, který se odehraje 10. června v Praze, zahrají ty největší hity. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketportal. O koncertu The Beach Boys více zde.

12. červen – System of a Down (USA), Praha, O2 Arena


Po několika letech zahrají System of a Down znovu českým posluchačům. 12. června vystoupí v beznadějně vyprodané pražské O2 Aréně. O tom, jak System of a Down vystoupí v Praze, jsme už také informovali dřív.

4. červenec – Guns N' Roses (USA), Praha, Letiště Letňany, 1.490-27.590 Kč


Guns N' Roses dokázali během jednoho dne prodat víc jak milion vstupenek v rámci evropských a kanadských koncertů, a i u nás lístky pomalu ubývají. Ty nejlevnější jsou stále k dispozici a krom těch jsou v rámci turné Not In This Lifetime Tour nabízeny i nejrůznější VIP balíčky, nejdražší z nich stojí přes dvacet tisíc. Co všechno za cenu dostanete, to se dozvíte na oficiálním předprodeji. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketportal. Pozvánku na koncert Guns N' Roses si můžete také přečíst v jednom z našich dřívějších článků.

19. červenec – ZZ Top (USA), Plzeň, Home Monitoring Aréna, 690-1.290 Kč 


Viva ZZ Top! Trojice muzikantů 19. července v Plzni rozproudí české publikum. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro. Pozvánka na koncert ZZ Top už je také součástí našeho archivu.

19. a 20. říjen – The Sweet (GB), Brno, Sono Centrum, Praha, Lucerna - Velký sál, 790-1.590 Kč


Minulý rok u nás britští The Sweet předvedli, že do starého železa rozhodně nepatří. A protože sil mají stále dost, vyráží v novém roce opět potěšit své fanoušky. U nás svůj repertoár ukáží rovnou ve dvou městech, 19. října v Brně a o den později v Praze. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketpro.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.

 • Foto: Arch Enemy, Forum Karlín, 14. 1. 2018

  Do Prahy zavítala metalová kapela Arch Enemy, předskakovali Wintersun, Jinjer a Tribulation. Více se dozvíte v reportáži. Zde vám přinášíme fotoreport. 

 • Zemřela Dolores O’Riordanová z irských The Cranberries

  Ve 46 letech zemřela zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordanová z irské rockové skupiny The Cranberries. O její náhlé smrti v pondělí 15. ledna informovala irská televizní a rozhlasová stanice RTE, úmrtí potvrdila i samotná kapela na webu. O'Riordanová působila v The Cranberries od roku 1990. V posledních letech ale zpěvačka trpěla bipolární poruchou.