Nejlákavější festivaly v zahraničí. A proč by ne?

Na každé léto má každý tuzemský milovník festivalů většinou stejný program. Plzeňský Metalfest, Masters of Rock, Brutal Assault... Začínají vás české metalové festivaly po letech již nudit anebo snad chcete zakusit nějaké větší hudební dobrodružství? Přepište si svůj stávající kalendář akcí a vyrazte za hudbou kousek za české hranice!

Kam na festivaly v zahraničí? Kam na festivaly v zahraničí? Zdroj: Wacken.com

Blíží se léto a s ním i rozhodování, na které festivaly letos stojí za to zajet. Masters of Rock s Metalfestem v Plzni již patří mezi takové stálice, ale proč se jednou nevypravit i kousek dál? Ačkoliv je česká festivalová scéna na docela slušné úrovni, hudební akce našich sousedů mají bezpochyby také co nabídnout. Přinášíme vám rychlý přehled čtyř kvalitních akcí, na které můžete v létě v Evropě vyrazit a na které se od nás pohodlně dostanete:

1. Wacken Open Air (29.7. - 1.8. 2015, Německo)


O tomto největším metalovém festivalu v Evropě snad již každý metalový nadšenec alespoň jednou slyšel. W:O:A se koná každoročně na severu Německa na rozsáhlé ploše u malého městečka Wacken. Letos se tento metalový stroj dá do pohybu 29.7. a skončí 1.8. Letos se zde představí například Annihilator, Ancient Bards, Bloodbath, Biohazard, Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Europe, Dream Theatre, Epica, Judas Priest, Powerwolf, Rob Zombie, Opeth, Sabaton a mnoho dalších. Lístky už jsou sice vyprodané (bývají vyprodané během několika hodin), ale třeba se vám poštěstí ještě nějaký po někom podědit. Určitě to stojí za to! 

2. Summer Breeze (12.8. - 15.8.2015, Německo)


Další z německých festivalů, který nám rok co rok nabízí silnou sestavu vystupujících kapel. Pokud si chcete tento rok poslechnout kapely jako třeba Alestorm, Amorphis, Battle Beast, BlutEngel, Cradle of Filth, Dark Tranquillity, Ensiferum, Heidevolk, Kataklysm, Nightwish, Powerwolf, Sepultura, Trivium, Venom, vydejte se ve dnech 12.8. – 15.8. do bavorského města Dinkelsbühl. Vstupenka na celou akci vás bude sice stát 99.- euro, tato cena však již zahrnuje i kempování a přístup do hygienického zázemí.

3. Nova Rock (12.6. - 14.6.2015, Rakousko)


Nova Rock je rakouský festival, který naleznete nedaleko města Nickelsdorf u maďarských a slovenských hranic. Můžete se sem vypravit již o víkendu 12. – 14. června. A na které hudebníky se můžete těšit? Především na Mötley Crüe, Slipknot, Motörhead, Rise Against, Nightwish, In Flames, Lamb of God, Papa Roach, In Extremo, Eluveitie, All That Remains, Powerwolf, Deathstars nebo Solstafir. Vstupenky na Nova Rock můžete zakoupit dokonce i u nás, a to za cenu od zhruba čtyř tisíc korun. 

4. Dong Open Air (16.7 - 18.7.2015, Německo). 


Dong Open Air je již patnáct let fungující každoroční metalová událost, která se odehrává se v západoněmeckém městě Neukirchen-Vluyn. Na tomto menším festivalu se můžete setkat s velkou přívětivostí ze strany organizátorů, kteří bývají připraveni snad na všechny možné komplikace. Letos se zde mimo jiné představí Eluveitie, Gamma Ray, Gilgamesh, The Black Dahlia Murder, Kissin' Dynamite, Wulfpack, Insanity či Carcass. Připraveni? Tak fajn, vypukne to 16. července a poběží to až do 18. Lístky přitom seženete za příjemných 47,99 EUR. Kempování je v ceně. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Godsmack, Lucerna, 11. 6. 2019

  Není mnoho významných kapel, které by do České republiky ještě nikdy nezavítaly. Jednou z mála je jeden z nejdůležitějších amerických bandů žánru hard & heavy - bostonští Godsmack. Podívejte se na fotogalerii z koncertu!

 • Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 1. 6. 2019

  První červnový den pódium v amfiteátru Metalfestu ovládli vikingové Amon Amarth, vystoupila i britská gothic-metalová legenda Cradle of Filth a kytarista Gus G se svojí kapelou. Z druhého dne festivalu Metalfest vám přinášíme fotoreportáž.

 • Jižané Hogjaw míří do Kolína

  Již počtvrté do Česka zavítá americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou show plnou rockových melodií. Tentokrát na velkém pódiu kolínského Městského společenského domu. Tvrdé kytarové riffy, silné melodie a naléhavě znějící zpěv – to jsou hlavní devízy těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.

 • Foto: Metalfest 2019 z davu - 3. den

  Z posledního a parného dne Metalfestu přinášíme fotky skupin Civil War, Almanac, Death Angel, The 69 Eyes, Korpiklaani a sólového projektu zpěváka Deeho Snidera. Poslední den pohledem obyčejného návštěvníka.